Asistent Departamente Marketing & Comercial

SYNEVO ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (constituie un avantaj absolvirea unei facultati cu profil economic);
  • Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze, scris si vorbit;
  • Cunostinte de operare MS Office (Excel, Word); Outlook / Teams;
  • Etica, integritate personala, atitudine proactiva, adaptabilitate, flexibilitate;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si orientare catre client (intern/ extern);
  • Capacitatea de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
  • Capacitatea de a lucra independent, dar si in echipa;
  • Capacitatea de a lucra cu termene limita si volume de munca inegale pe parcursul zilei/ saptamanii;
  • Orientare catre identificarea de solutii.

Descrierea jobului

  • Asigura suport pentru departamentele Marketing si Commercial;
  • Realizeaza rapoarte interne administrative, cereri solicitate din partea sefului direct (directorul Marketing / Comercial);
  • Corespondenta externa – preia si distribuie intern adresele, scrisorile si urmareste deadline-urile de raspuns; distribuie raspunsuri la adrese, scrisorile oficiale catre institutii, parteneri, posta, etc.
  • Gestioneaza intreaga corespondente (intrari/iesiri) a departamentelor Marketing si Comercial; inregistreaza, distribuie si redacteaza raspunsurile;
  • Asigura suport de onboard pentru angajatii noi (echipamente, documentatie, orientare);
  • Inregistreaza cererile de achizitii si facturile aferente;
  • Asigura suport pentru achizitiile specifice flotei de masini a departamentelor Marketing si Comercial (achizitionare masini, polite, anvelope, reparatii service) pe platforma de achizitii;
  • Distribuie procedurilor si proceselor verbale de audit intern pentru persoanele din cadrul departamentului si arhivarea lor;
  • Gestioneaza mailul official al companiei (respecta fluxul de corespondenta necesar);
  • Organizeaza intalnirile interne, din cadrul departamentului, dar si cu alti participanti;
  • Inregistreaza documentele specifice departamentului comercial (contracte, acte aditionale, adrese, anexe), scaneaza documentele contabile si le distribuie conform procedurile interne;
  • Ofera suport pentru implementarea normelor PSI/SSM (distributie, arhivare);
  • Ofera suport in organizarea de evenimente medicale (cheltuieli, materiale , echipamente).
  • Centralizeaza facturile la nivel de depratamente; gestioneaza fluxul de deconturi, verifica cheltuielile lunare ale angajatilor, aprobarile si preda ulterior in contabilitate;
  • Preda raportele de cheltuieli pentru stabilirea bugetelor.

Synevo este cel mai important furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România și are în portofoliu peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, acoperind toate ariile terapeutice. La finalul anului 2020, Synevo România administra o rețea națională de 19 laboratoare și 126 de centre de recoltare și a efectuat pe parcursul anului peste 13 milioane de teste.

Synevo România este parte a Medicover AB, o companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, cu sediul central în Suedia, listată la Bursa NASDAQ Stockholm. Fondată în 1995, ca răspuns la cererea din ce în ce mai mare de servicii medicale de calitate superioară din Polonia, Medicover s-a extins ulterior pe noi piețe, răspunzând unor nevoi similare. În prezent, cele mai mari operațiuni Medicover sunt în Polonia, Germania, România, Ucraina și India. Medicover oferă o gamă largă de servicii medicale prin intermediul unei rețele extinse de clinici, spitale, facilități unităti de îngrijire specializată, laboratoare și centre de recoltare, prin cele două divizii – Divizia de Servicii Medicale și Divizia de Servicii de Diagnostic.

Divizia de Servicii de Diagnostic oferă o gamă largă de servicii de laborator, incluzând analize uzuale și avansate pentru fiecare domeniu al patologiei clinice, de la teste de prevenție, până la teste pentru monitorizarea diferitelor tratamentelor. La nivel internațional activitatea este derulată prin intermediul unei rețele formate din 93 de laboratoare, 733 de centre de recoltare și 26 de clinici, active în zece țări. Principalele piețe sunt Germania, România, Ucraina și Polonia.

Divizia de Servicii Medicale oferă îngrijire medicală de cea mai bună calitate, pe baza unui model integrat de tratament, având un portofoliu variat de specialități medicale, unde atenția este concentrată pe sănătate și starea de bine a pacienților. La nivel internațional, serviciile sunt oferite în cadrul a 117 clinici, 25 de spitale, 52 cabinete stomatologice, 20 de clinici de fertilitate și 25 de centre de fitness. Principalele piețe sunt Polonia, India și România.

Pentru mai multe detalii, accesați:

www.medicover.com

Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 27 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos