Publicat 01 Oct 2008 | Reactualizat 29 Oct 2008 | Expiră 01 Nov 2008

ASISTENT DEPARTAMENT MARKETING-COMERCIAL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana agreabila, comunicativa, responsabila, dinamica.

Descrierea jobului

- realizeaza si implementeaza strategia de marketing si publicitate a companiei
- urmareaste si propune managerului general calendarul de evenimente la care compania poate participa (targuri, prezentari, expozitii), organizand apoi si fiind resposabil de buna participare la evenimentele agreate de companie
- organizeaza diferitele intruniri, reuniuni, evenimente, team buildinguri in care compania este implicata
- realizeaza elaborarea profesionala a materialelor promotionale ale companiei (brosuri, mape de prezentare)
- realizeaza parteneriate cu parteneri media (reviste de specialitate, ziare, radio, televiziune)
- raspunde de negocierea si incheierea contractelor specifice activitatii (cu furnizorii de productie publicitara, de design, cu organizatorii de evenimente)
- selecteaza si concepe materialele promotionale, planifica asezarea lor in pagina, coordoneaza publicarea acestora
- asigura suportul de marketing pentru echipa de vanzari
- pozitionarea pe internet a anunturilor de vanzari on-line

Cerinte:
- studii medii sau superioare;
- cunoasterea limbii engleze sau germane-nivel avansat;
- posesor permis de conducere categoria B;
- disponibilitate pentru deplasări si program prelungit;
- foarte bune abilitati de comunicare, organizare si negociere;
- cunostinte MS Office;
- domiciliul stabil in Craiova.

Beneficii:
- remuneratie la nivel european
- conditii de lucru deosebite
- program de instruire si dezvoltare permanentã
- oportunitatea de a lucra într-o companie tanara si dinamica care este concesionar RENAULT TRUCKS - unul din liderii mondiali în domeniu

Dumatrucks este concesionar Renault Trucks, importator de utilaje de constructii marca Ram Italia si, nu in ultimul rand, service autorizat si pentru marcile Lohr Industries, Kassbohrer, Knorr-Bremse, Kogel, SAF, BPW, WABCO, T.S.R.-Special Trailers.

Dumatrucks livreaza din stoc o gama larga de vehicule, ofera solutii globale pentru transportul rutier, solutii specializate perfect adaptate nevoilor clientilor, ce garanteaza performante optime in conditii de exploatare din cele mai dificile.
De asemenea, compania Dumatrucks ofera consultanta si solutii de finantare specifice fiecarei afaceri si dispune in cadrul departamentului service si nu numai de o dotare la standarde europene si de un personal bine pregatit.

Expirat
ASISTENT DEPARTAMENT MARKETING-COMERCIAL  -  SC DUMATRUCKS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles