Gratis

Asistent coordonator transport

RARA Logistic

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru un rol în biroul departamentului de transport ar trebui să aibă un set specific de abilități și calități pentru a asigura eficiența și succesul în acest mediu:
- abilitati organizatorice
- abilitati de comunicare
- atentie la detalii
- adaptabilitate

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati:
  • Comunicarea eficientă cu șoferii și clienții pentru a asigura informații precise și actualizate despre starea livrărilor.
  • Gestionarea documentației și a proceselor administrative asociate activităților de transport (facturare, deconturi)
  • Monitorizarea și urmărirea transportului pentru a asigura conformitatea cu programările și termenele limită.
  • Gestionarea si rezolvarea reclamatiilor de livrari defectuoase;
  • Pregatirea de CMR-uri

Cerinte:
  • Cunostinte bune de operare PC (pachetul Office – Excel la nivel avansat);
  • Cunostinte bune de limba engleza: scris/vorbit- reprezinta un avantaj
  • Experiență anterioară în domeniul logistică sau transport (experiență în birou constituie un avantaj).
  • Experienta in gestiune, supervizare sau coordonare;
  • Atentie la detalii, rapiditate in executie;
  • Capacitate de organizare si asimilare rapida a informatiilor;
  • Persoană dinamică, analitica, organizată, perspicace si responsabila

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și colaborativ.
  • Posibilitatea de a contribui la creșterea și succesul departamentului de transport.

Descrierea companiei

RARA este o afacere de familie din România, județul Sibiu,

Sub umbrela RARA se regăsesc 3 domenii distincte de activitate: construcții, logistica si turism.

Grupul detine 120 angajați care activează in toate cele 3 domenii cu echipe flexibile, bine pregătite, dedicate, responsabile si interconectate.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024