de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 06 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Asistent comercial

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii medii/superioare finalizate;
• Cunostinte operare PC (bune cunostinte de Excel,Outlook);
• Cunostinte limba engleza – nivel MEDIU;
• Persoana motivata si orientata catre client;
• Capacitate de a lua decizii si de a solutiona cerintele clientilor;
• Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;
• Capacitate de organizare si de a lucra eficient, atat individual cat si in echipa;
• Capacitate de invatare rapida si de gestionare mai multor sarcini simultan;
• Persoana proactiva, inovativa, ordonata si atenta la detalii;
• Abilități analitice, înțelegere strategică a pieței ;
• Capacitate de previziune.

Descrierea jobului

• Proceseaza contractele si comenzile de vanzari/achizitii, JIT deliveries, rapoarte de vizita si confirmari furnizori;
• Comunica departamentului de achizitii lipsa de materie prima sau restante de la furnizori;
• Asigura suport clientilor prin e-mail si telefonic pentru datele de livrare, posibile modificari a termenilor de livrare, planificarea livrarilor viitoare;
• Creeaza clienti, persoane de contact si adrese noi de livrare;
• Comunica responsabililor din Front Office eventualele probleme/nelamuriri si asigura suport in functie de necesitatile acestora;
• Solicita departamentului de calitate eliberarea/clarificarea situatiei articolelor blocate ce risca sa produca intarzieri importante la livrarea articolelor;
• Asigura atingerea obiectivelor de vanzari;
• Efectuarea analizei de piață, de monitorizare a prețurilor și de analiză comparativă;
• Cooperarea cu echipa de marketing Lacon Electronic pentru a implementa campanii de de marketing specifice;

Beneficii:
Un pachet salarial atractiv corespunzator cu pozitia;
Bonuri de masa;
Asigurare privata de sanatate;
Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
Pregatire profesionala excelenta si conditii foarte bune de lucru;
Oportunitati in formarea unei cariere profesionale;
Un mediul de lucru placut.

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in Orasul Galati, avand 360 de angajati.

Timp de 30 de ani, Grupul Lacon a funcționat pentru satisfacerea nevoilor speciale ale industriei bunurilor de capital. Cu aproape 550 de angajați în două locații, dezvoltăm, optimizăm, fabricăm și reparăm componente și module electronice și electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele.

Grupul Lacon este unul din liderii pietei, avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.

Lacon quality begins here!

Expirat
Asistent comercial  -  Lacon Electronic SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles