Asistent Achizitii (Junior)

Manpower - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2700 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, un important furinzor de echipamente de protectie pe piata din Romania, dar si din UE, cautam un Asistent Achizitii, care sa faca parte din departamnetul de achizitii si logistica.
Cerinte:
  • Persoana deschisa, cu dorinta de invatare;
  • Experienta in domeniul achizitiilor, de cel putin un an;
  • Atentie la detalii si capacitate analitica;
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC (Windows, Word, Excel - nivel avansat);
  • Experienta in Sap sau alte sisteme ERP - reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

  • Plasarea comenzilor de aprovizionare catre furnizori ( principalul furnizor al companiei este depozitul central din Cehia);
  • Gestionarea eficienta a stocurilor, prin urmarirea saptamanala a vanzarilor de marfa si intocmirea necesarului de achizitii;
  • Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare ( actualizare termene de livrare ) pana la receptia finala;
  • Intocmire NIR, intocmire declaratii Intrastat, intocmire declaratii Ecologic/Mediu;
  • Intocmire lunara de situatii statistice cu privire la rulajul de marfa;
  • Contactare alti furnizori si solicitare oferte pe baza solicitarilor primite din vanzari;

Ce se ofera?
  • Salariu motivant;
  • Pachet de beneficii;

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 16 sept. 2021 Reactualizat 14 oct. 2021 Expiră 16 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos