Arhitect

Novelty AE - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta:
  • Experienta ca Arhitect cu sau fara drept de semnatura – minim 2 ani - dovedita prin transmiterea portofoliului la adresa office@nvty.ro

Cunostinte:
  • Legile si normativele aplicabile in constructii si proiectare
  • Vorbitor de limba engleza
  • Cunostinte software obligatorii: Word, Excel, Outlook, Autocad
  • Constituie avantaj: Cunostinte Revit, MS Project, PowerPoint, Photoshop

Aptitudini:
  • Aptitudine generala de invatare
  • Creativ si in pas cu tendintele din domeniu
  • Viziune artistica, flexibilitate si dinamism
  • Incredere in sine
  • Aptitudini de comunicare
  • Asumarea responsabilitatii
  • Capacitate de adaptare la specificul unei situatii
  • Aptitudinea de a lucra cu documente
  • Planificare si organizare a operatiunilor si activitatilor
  • Acordare si transmitere de informatii
  • Atentie selectiva, concentrata si distributiva

Calitati comportamentale:
  • Seriozitate si responsabilitate
  • Punctualitate
  • Loialitate
  • Adaptabilitate
  • Autocontrol
  • Atitudine pozitiva
  • Rabdare
  • Spirit de echipa
  • Comportament etic/integritate.

Descrierea jobului

Scopul general al postului

Are atributii de elaborare proiectelor, partial sau integral in functie de complexitatea obiectivului, cu respectarea normelor, normativelor, standardelor de calitate si a cerintelor proiectului. Este responsabil de solutiile tehnice, functionale si estetice ale obiectivului obiectivului proiectat.

Sarcinile postului
  • Elaborarea documentațiilor in concordanta cu matricea de responsabilitati a proiectului, realizand schimburile de informatii necesare, respectand cronologia proiectului si implementand observatiile si cerintele de proiectare;
  • Consultarea tertilor, cercetare si documentare acolo unde este necesar;
  • Furnizarea de informatii pentru elaborarea estimarilor de costuri si strategiilor proiectului
  • Elaborarea listelor de cantitati;
  • Coordonarea specialitatilor, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante.
  • Aprobarea mostrelor propuse pentru materialele specificate in proiect;
  • Urmarirea implementarii corecte a proiectului in santier;
  • Participarea la faze determinante

Am reusit sa fim prezenti in 4 tari, pe 2 continente: derulam proiecte majore in Romania, am proiectat investitii de 70 milioane de euro in locuinte sociale pe teritoriul Algeriei, oferim servicii de arhitectura pentru beneficiari din Austria si ne mandrim cu proiecte apreciate in Germania.

Calitatea muncii noastre este recunoscuta in cadrul celui mai important festival de arhitectura din lume, World Architecture Festival, unde suntem Finalisti 2015 la 2 Categorii, fiind nominalizati din 700 de proiecte participante din 48 de tari. Astfel, 2 proiecte publice realizate de NOVELTY AE, au fost, in 2015, in top 6 in LUME.

www.noveltyae.ro
Publicat 2 nov. 2021 Reactualizat 30 nov. 2021 Expiră 2 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos