Gratis

Arhitect Middle/Senior

CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
Arhitect cu drept de semnatura;
Experienta in lucrul cu institutiile locale si centrale de stat si/sau clienti privati;
Cunostinte solide in cadrul urmatoarelor programe de ahitectura: locuinte colective, unitati de invatamant, sali de sport, spatii comerciale, birouri, cladiri pentru sanatate, etc.
Cunostinte solide a normelor si normativelor in vigoare pentru domeniul de Arhitectura;
Experienta in intocmirea documentatiei tehnice aferente tuturor fazelor de proiectare, conform HG 907/2016 cu modificarile si completarile ulteriore;
Experienta dovedita in elaborarea caietelor de sarcini si a diverselor tipuri de detalii arhitecturale.
Capacitatea de evaluare a impactului modificarilor de proiect;
Experienta dovedita in etapa de asistenta tehnica/urmarire a proiectului;
Capacitatea de coordonare a solutiilor tehnice aferente diverselor discipline din cadrul proiectului;
Buna comunicare atat pe plan intern cat si extern in vederea coordonarii tehnice eficiente a proiectului;
Cunostinte solide in Autocad – Autodesk, Revit – Autodesk – reprezinta un avantaj, Microsoft Office;
Cunostinte in proiectare BIM reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Reprezinta firma in cadrul intalnirilor cu beneficiarul, colaboratori, subcontractori, precum si in fata altor entitati in legatura cu proiectele pe care le coordonaeza;
Integreaza si coordoneaza in cadrul proiectului solutiile de arhitectura, rezistenta, instalatii, sistematizare verticala, etc.;
Coordoneaza si verifica echipa de arhitecti alocate proiectului pentru disciplina Arhitectura pentru care este responsabil;
Poarta raspunderea respectarii termenelor de predare a echipei de arhitectura pe care o coordoneaza;
Respecta bugetul de ore alocat proiectului pentru echipa de arhitectura;
Responsabil cu respectarea nomelor in vigoare in cadrul solutiei tehnice de arhitectura;
Evalueaza partial activitatea arhitectilor pe care ii coordoneaza si contribuie la imbunatatirea performantelor acestora;

Beneficii:
Salariu motivant intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;
Tichete de masa;
Teambuilding;
Bonus Craciun/Paste;
Cadou copii angajati Craciun,1 Iunie;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Companie cu peste 50 de angajati, cu o echipa completa (arhitecti, structuristi si ingineri de instalatii), tanara si dinamica, cu lucrari diversificate, dorind afirmarea in contextul actual prin furnizarea unor servicii premium, a unor proiecte corect elaborate, instrumentate si optimizate, dorind sa satifaca nevoile clientului si, totodata, sa respecte responsabil normativele si standardele in vigoare.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024