Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 16 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

Area Sales Supervisor - IKA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Cunoastere foarte buna a portofoliului de clienti IKA din zona alocata
-Experienta minim 3 ani in FMCG ( experienta in industria alimentare reprezinta un avantaj)
-Abilitati de comunicare,de coaching,planificare,organizare si negociere
-Orientare spre rezultat, perseverenta
-Atingerea lunara a obiectivelor cantitative,valorice si calitative stabilite ;
-Expunerea corecta a produselor Ifantis in punctele de vanzare ;
-Respectarea principiului FIFO ;
-Implementarea promotiilor conform cerintelor ;
-Imagine corecta asupra realitatii din piata prin prisma informatiilor furnizate ;
-Relatie profesionala excelenta cu reprezentantii clientilor de la punctele de vanzare ;

Descrierea jobului

-Planifică, organizează, dezvoltă, monitorizează şi analizează realizarea obiectivelor pentru Clienţii Internaţionali (IKA) de care raspunde, incluzând obiectivele de vânzări, distribuţia ponderată, implementarea sortimentaţiei adecvate şi a preţurilor, a programelor de trade marketing, solduri financiare;
-Monitorizează procesul de generare al comenzilor din reţele sau locatii, prin verificarea comenzilor primite la sediu, cu scopul de a urmări procesul de comenzi, livrări şi realizare target-uri;
-Monitorizează împreuna cu departamentul de logisitică procesele de livrare a comenzilor, conform contractelor de vânzare;
-Monitorizează procesele de mercantizare/ planograme împreuna cu Managerul IKA;
-Gestionează eficient bugetele de trade marketing pentru a se încadra în costurile alocate şi de a maximiza vănzările;
-Eficientizează permanent costurile cu scopul de a se încadra în costurile contractuale şi de a maximiza vânzările;
-Monitorizează permanent, împreuna cu departamentul financiar, încasările facturilor emise către IKA şi a procesului de operare a plăţilor, pentru a se asigura de plăţile facute de clienţi în timp util;
-Întocmește și trimite la timp și complet rapoartele solicitate de catre superiorul ierarhic, cat si de conducerea companiei;
-Urmareste actiunile concurentei (promotii, modificari de pret si de game);
-Realizeaza obiectivele de vanzari stabilite pentru zona alocata,pentru toate categoriile de produse din portofoliul Ifantis Romania si pentru produsele listate la clientii de tip international Key Account ( IKA);
-Implementeaza actiunile de trade marketing in scopul promovarii si cresterii vanzarilor produselor IIfantis Romania;
-Monitorizeaza dinamica pietei pe categoriile de produse Ifantis Romania si raporteaza periodic informatii cu privire la aceasta ;
-Raporteaza periodic informatii cu privire la indicatorii de performanta monitorizati ;
-Se implica in toate activitatile menite sa imbunatateasca performanta individuala si de echipa;
-Foloseste cu justete toate resursele alocate in scopul indeplinirii tuturor sarcinilor de serviciu ;

Daca te regasesti in descrierea de mai sus, te asteptam in echipa noastra!
Vei avea un salariu motivant format din salariu fix si comision,laptop,masina de serviciu,telefon si alte beneficii.

IFANTIS ROMANIA S.A.este una dintre cele mai importante companii din industria de procesare a cărnii din România, aflându-se pe podiumul producătorilor naționali de mezeluri.

Adresându-se tuturor consumatorilor români, din țară și din străinătate, IFANTIS ROMANIA S.A.acoperă cu produse proaspete, de calitate și gustoase toate categoriile importante de produse, respectiv de la salamuri fierte, crud-uscate, cârnați, crenvurști, șunci și parizere, până la specialități și produse afumate.

Expirat
Area Sales Supervisor - IKA  -  S.C.IFANTIS ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles