Publicat 27 Oct 2008 | Expiră 27 Nov 2008

AREA SALES REPRESENTATIVE- important jucator pe piata sistemelor profesioniste de acoperisuri

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Contactarea clientilor potentiali -pe zonele: Giurgiu, Calarasi, Constanta, Tulcea,
- Intocmirea ofertelor, sustinere si urmarire ofertare, -negocierea ofertelor in limitele stabilite prin proceduri;
- Completarea bazei de date a clientilor firmei conform diverselor surse personale,contacte noi, deplasari,
- Urmarirea derularii contractelor incheiate cu clientii proprii,
-incheierea de contracte de Vanzare-Cumparare, urmarirea respectarii termenelor de livrare, a termenelor de plata, rezolvarea amiabila a litigiilor;
- rapoarte de activitate saptamanale/zilnice,
- Participarea zilnica/saptamanala la sendinta de analiza a rezultatelor,activitatilor din ziua/ saptamana curenta;
-Realizarea unui target semestrial de vanzari,
- Isi insuseste si respecta procedurile organizatei privind Managementul Calitatii;
- Participarea, acolo unde se solicita, la activitatile de:promovare organizate de firma (targuri si expozitii, seminarii, etc);

Descrierea jobului

- de preferat studii superioare in domeniul tehnic,
- cunostinte in domeniul materialelor de constructii,
- obligatoriu permis de conducere categoria B,
- experienta in vanzari minim 2 ani, de preferat in domeniul tehnic sau unul conex,
- persoana matura, flexibila, capabila sa se adapteze usor cerintelor si exigentelor postului,
-persoana organizata, meticuloasa,
- persoana capabila sa comunice usor diverse informatii,
- bun negociator.

Beneficii:
- pachet salarial format dintr-o parte fixa+comision, la care se adauga masina+ telefon,
- posibilitatea de-a lucra intr-o companie solid organizata,
- posibilitatea de-a face parte dintr-o echipa de profesionisti,
- posibilitatea de-a participa la targuri si traininguri in afara tarii.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, dinamic, provocator, in continua miscare si evolutie al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.

www.abchumancapital.ro

Expirat
AREA SALES REPRESENTATIVE- important jucator pe piata sistemelor profesioniste de acoperisuri  -  ABC HUMAN CAPITAL