Area Sales Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce ar trebui să ai?
  • Experiență în vânzări de servicii B2B de minimum 3 ani;
  • Experiență în hunting;
  • O bună cunoaștere a procesului de vânzare consultativ;
  • Dorință de implicare, atitudine pozitivă, perseverență;
  • Disponibilitate la deplasări în 90% din timp;
  • Capacitate de organizare și structurare a informației;
  • Abilitați excelente de comunicare, prezentare și negociere;
  • Abilitatea de a utiliza pachetul Microsoft Office (inclusiv Excel) la nivel avansat;
  • Cunostinte avansate de Limba Engleză;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce ar trebui să faci?
  • Să identifici oportunități noi de business development prin prospectare „la rece”;
  • Să vinzi consultativ serviciile Sameday conform strategiei comerciale;
  • Să te întâlnești cu clienții fizic sau, în perioada pandemiei, online;
  • Să administrezi și să dezvolți portofoliul de clienți;
  • Să organizezi timpul de lucru și să efectuezi vizitele comerciale necesare;
  • Să te implici activ în ceea ce privește realizarea / îmbunătățirea strategiei comerciale;
  • Să urmărești și să actualizezi etapele procesului de comunicare cu clienții actuali și ale celui de contractare a clienților potențiali;
  • Să oferi suport interdepartamental în funcție de context;
  • Să monitorizezi rezultatele si statusul proiectelor / obiectivelor aflate în curs de desfășurare.

Cu ce vine jobul la pachet?
  • Un pachet salarial motivant pe bune;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Bonusuri motivante si posibilitatea de a folosi in interes personal resursele puse la dispoziție de companie: mașină, laptop, telefon mobil;
  • Training-uri si workshop-uri lunare de vânzări;
  • Procese de semnare a contractelor simplificate si digitalizate, pentru ca tu să te concentrezi pe ce îți place.

Descrierea companiei

Cine e Sameday?

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 21 ian. 2022 Reactualizat 18 feb. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos