Publicat 13 Ian 2020 | Reactualizat 20 Ian 2020 | Expiră 12 Feb 2020

Area Sales Manager

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Vanzari

Candidatul ideal

  • Experientă in vanzări , minim 3 ani materiale de constructii – constituie avantaj
  • Cunoașterea pieței locale de materiale de constructii
  • Cunostinte tehnice in domeniul materialelor de constructii
  • Aptitudini de vanzare si negociere B2B
  • Foarte bune abilități de comunicare, persuasiune și negociere
  • Capacitate de organizare, planificare și coordonare
  • Orientare spre acțiune și rezultate
  • Disponibilitate la program prelungit si deplasari in zona alocata
  • Capacitate de lucru atat in echipa cat si individual;
  • Studii superioare domeniul constructii constituie avantaj
  • Capacitate de a lucra sub presiunea cifrelor și a timpului
  • Cunoștințe bune de operare PC: Excel, Word, Outlook
  • Limba engleza – nivel mediu / avansat
  • Permis de conducere (categ. B)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

  • Elaboreaza strategii si oferte pentru realizarea planului de vanzari in zona sa geografica
  • Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin intocmirea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti
  • Negociaza cu clientii condițiile comerciale stabilite prin politica comercială a companiei
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza
  • Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora
  • Realizeaza prezentari de produse si asigura consilierea tehnică pentru distribuitorii din zona alocată
  • Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti
BENEFICII:
  • Pachet salarial foarte atragator si motivant
  • Masina de serviciu, laptop, telefon de serviciu
  • Conditii si mediu de lucru foarte bune
  • Traininguri de formare si perfectionare profesionala

Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate aplicatiile sunt confidentiale.

Descrierea companiei

STAR STONE - Piatra noastra e Beton!

STAR STONE este o firma cu capital privat 100% romanesc, avand ca obiect de activitate fabricarea elementelor decorative din beton. Activitatea de productie a inceput in anul 2007, reusind ca prin investitii permanente in personal si tehnologie sa inregistram in timp o crestere constanta a cifrei de afaceri. Toate produsele STAR STONE sunt proiectate si prototipate de echipa noastra de design si reprezinta alternativa reala la piatra naturala atat pentru placat cat si pentru pavat.

Mai multe informatii despre STAR STONE gasiti pe www.starstone.ro

Area Sales Manager  -  STAR STONE S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles