Publicat 13 Mar 2018 | Expiră 13 Apr 2018

Area Sales manager

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidat ideal :
- lucru in echipa
- proactiv
- organizat
- perseverent
- experienta in domeniu constituie avantaj

Descrierea jobului

- 1 post disponibil
- Gestioneaza clientii activi ai companiei(primeste comenzi si le onoreaza)
- Face oferte clientilor activi ai companiei
- Prospecteaza piata
- Promoveaza intregul portofoliu de produse al companiei clientilor activi cat si celor potentiali
- Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a Companiei
- Este responsabil de incasarea banilor in termenul agreat cu clienti
- Actualizeaza permanent baza de date cu clientii din zona de care este responsabil
- zona in care activeaza - Judetul Cluj si limitrofe
Cerinte:
- constituie avantaj experienta anterioara departamentul de ofertare sau gestiune clienti
- constituie avantaj experienta anterioara de vanzari
- constituie avantaj experienta in domeniul produselor industriale (de preferat in domeniul echipamentelor de protectia muncii);
- cunostinte de operare calculator: Word, Excel – nivel avansat;
- excelente abilitati de comunicare ( negociere, comunicare persuasiva, perseverenta);
- initiativa,
- capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor;
- integritate profesionala;

Oferta (bonusuri, beneficii)
- pachet salarial motivant;
- sistem de bonusare
- telefon mobil, laptop, masina

Societatea DALGECO CONFECTII TEXTILE SRL este producator si distribuitor de echipament individual pentru protectia muncii, reprezentant al unora dintre cele mai recunoscute branduri de profil din Romania si din strainatate .

DALGECO este o companie cu capital integral romanesc, care a implinit 17 ani de la infiintarea sa in orasul Constanta. In tot acest timp, scopul societatii a fost de a dezvolta produse de o calitate superioara pentru a satisface exigentele din ce in ce mai crescute ale clientilor. In prezent, nivelul calitativ al produselor noastre este unanim recunoscut a fi unul foarte ridicat, materialele folosite fiind cele mai bune si moderne de pe piata.
Firma DALGECO este specializata pe doua mari domenii:
1. Producerea de echipamente pentru protectia muncii si distributia acestora atat prin intermediul fortei de vanzari cat si prin magazinul online
2. Distributie exclusiva pentru Romania pentru echipamente KETER

Expirat
Area Sales manager  -  Dalgeco Confectii Textile