Area Sales Manager/Területi Értékesítési Manager

LABOREX S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Minim 2 ani experiență în vanzari;
Cunoștințe solide în domeniul instalațiilor termice;
Obligatoriu foarte bună cunoaștere a limbii maghiare;
Cunoașterea limbii engleze;
Foarte bune abilități de comunicare și întelegere a mentalității consumatorului;
Cunoștințe solide de operare PC;
Permis de conducere categoria B;
Creativitate, cu abilități în dezvoltarea de idei noi;
Inițiativă;
Consecvență;
Ambiție și putere de muncă;
Abilități pentru lucrul în echipă.

Reprezintă avantaje pentru aplicant:
Cunoașterea termodinamicii instalațiilor și modalitățile de operare ale unui circuit de încălzire/răcire, respectiv proceduri de întreținere chimică a instalațiilor deservite.
Cunoașterea sistemelor de tratare a apei de consum.

Descrierea jobului

Susține în teritoriu activitatea de comercializare a produselor CHEMSTAL pentru întreținerea chimică a instalațiilor termice;
Dezvoltă rețeaua de parteneri comerciali și relațiile de colaborare cu aceștia în zona desemnată.
Identifică cerințele și planifică obiectivele de vânzări pentru fiecare client;
Propune modificările de contracte cu partenerii și apoi participă la negocierea și implementarea acestora;
Informează Directorul Diviziei asupra datelor de piață și activității competiției;
Analizeză și propune schimbările în gama de produse ofertate;
Propune campanii personalizate pentru partenerii din portofoliu;
Urmărește încasarea sumelor datorate de beneficiar pentru prestațiile oferite.

Ofertă (bonusuri, beneficii):
Salariu fix + bonusuri pe criterii de performanță;
Tichete masă/diurnă deplasări;
Mașină, telefon, laptop;
Posibilități de dezvoltare și instruire;
Mediu de lucru profesionist și competitiv

LABOREX a fost înfiinţată în 1994 cu un capital integral românesc, experienţa în domeniul producţiei de substanţe chimice permiţând atât colaborarea cu firme prestigioase din domeniu, cât şi dezvoltarea unei game de produse proprii, dedicată diverselor industrii.

Chiar de la început LABOREX a asigurat distributia regională de consumabile pentru laboratoarele din industria chimică, societatea fiind recunoscută pentru profesionalismul dovedit. Activând de peste 25 de ani în industria chimică, LABOREX a dobândit capacitatea de a produce soluții chimice certificate conform legislației locale sau europene. Acestea sunt bazate pe propriile formulări, fiind produse de interes pentru diverse industrii precum instalații termice, auto, petrochimică, prelucrarea metalelor etc

O importanţă deosebită a fost acordată întreţinerii echipamentelor termice, LABOREX fiind autorizată ISCIR, conform PT CR 4 2009 privind asigurarea regimului chimic al instalaţiilor și pentru executarea operaţiunilor de condiţionare şi spălare chimică a cazanelor de apă caldă, abur şi apă fierbinte, turnurilor de răcire și stațiilor de osmoză.
LABOREX produce soluțiile chimice necesare întreținerii sistemelor HVAC și furnizează utilajele specifice operațiunilor de curățare și monitorizare a operațiunilor aferente. De asemenea, poate presta prin personalul propriu lucrări de mentenanță chimică a instalațiilor industriale, oferă consultanță și suport tehnic firmelor de instalații colaboratoare.

Datorită experienței acumulate în domeniul producției de substanțe chimice, LABOREX a reușit să dezvolte gama de produse CHEMSTAL, utilizate pentru întreținerea instalațiilor. Antigelurile speciale, dezincrustanții, pasivizatorii, inhibitorii de coroziune și zgomot, detergenții speciali, sunt rezultatul obținut prin îmbinarea cunoștințelor specialiștilor nostri cu informațiile provenite din practica inginerilor de instalații.

Publicat 25 feb. 2022 Reactualizat 27 mar. 2022 Expiră 27 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos