Gratis

Area Sales Manager - Instalatii HVAC

SC Climteh SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate – de preferat profil tehnic (Facultatea de Instalatii/Mecanica);
  • Experienta anterioara in vanzari de cel putin 2 ani (Instalatii/HVAC);
  • Bune cunostinte a pachetului MS Office (Word, Excel, PowerPoint) si Autocad;
  • Abilitati de comunicare, relationare si negociere;
  • Aptitudini de planificare și organizare;
  • Persoana dinamica, responsabila, orientata catre client si atingerea obiectivelor;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Permis auto categoria B - disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti;
  • Prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitаte cu standardele si politicile comerciаle аle companiei;
  • Intocmeste documentatia necesara procesului de vanzare;
  • Negociaza termenii contractuali si incheie tranzactii in mod eficient;
  • Urmareste si se asigura ca platile clientilor se fac in termenii agreati prin contract sau oferta comerciala;
  • Dezvolta si mentine relatii de colaborare cu partenerii/clientii existenti si potentiali, intelegand nevoile acestora si oferind solutii personalizate;
  • Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii.

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant si bonusuri corelate cu performantele realizate;
  • Tichete de masa;
  • Fructe proaspete la birou (Iti asiguram doza zilnica de energie😊);
  • Mediu de lucru placut;
  • Laptop,telefon.

SC CLIMTEH SRL este o societate cu capital integral romanesc, infiintata in 1992, cu sediul in Bucuresti, care are ca principal obiect de activitate realizarea lucrarilor de instalatii in domeniul climatizarii si ventilatiei.
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024