Gratis

AREA SALES MANAGER FOTOVOLTAICE TRANSILVANIA SAU BUCURESTI

Solargroup Energy
2 poziții

Candidatul Ideal

-absolvent de studii tehnice, constituie avantaj studii si experienta in domeniul fotovoltaicelor
-minim 2 ani experienta in vanzari
-excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare
-initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
-implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor firmei
-carnet de conducere cat. B si disponibilitate la deplasari,
-cunostinte operare PC
-cunoasterea limbilor engleza si/sau maghiara prezinta avantaj

Descrierea jobului

-gestionarea si dezvoltarea portofoliului de client in zona arondata
-organizarea activitatii de vanzare, reprezentare
-raportari periodice conform cu agenda interna
-ofertare, analiza si support
-executia obiectivelor de performanta conform planului lunar/trimestrial/annual
-coopereaza cu celelalte departamente
-analizeaza evolutia pietei si identifica noi oportunitati de vanzare

Suntem direct importatori si distribuitori de echipamente fotovoltaice. Solargroup este o companie cu peste 10 ani expertienta in instalarea si comercializarea sistemelor fotovoltaice on grid si off grid in Romania si Ungaria.

In timp am dovedit ca suntem parteneri de incredere pentru produse de top la nivel mondial. Huawei, Longi Solar, Fronius, DAS Solar, Jinko, SMA, Victron, K2-systems sunt cateva repere din portofoliul nostru de solutii de energie regenerabila distribuite firmelor de instalatii. Pe langa furnizarea produselor fotovoltaice ne ingrijim si de perpetua imbunatatire a cunostintelor instalatorilor din Romania. Organizam cursuri de prezentare si mentenanta sisteme fotovoltaice. Cautam parteneri dornici sa dezvolte sectorul fotovoltaic din Romania.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024