Gratis

AREA SALES MANAGER BUCURESTI/ ILFOV

MEDICLIM
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate, cu licenta intr-unul dintre domeniile: medicina, medicina veterinara, chimie, biologie, bio-chimie sau conexe cu acestea;
- Experienta in vanzari de cel putin 3 ani in domeniul Farma si/ sau IVD (diagnostic de laborator medical) ;
- Cunostinte foarte bune privind relatiile cu clientii;
- Cunostinte in domeniul marketing constituie avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spre avansat;
- Cunoasterea limbii franceze si/ sau maghiara la nivel mediu spre avansat pe zona Transilvaniei, reprezinta avantaj;
- Cunostinte foarte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point, Internet);
- Permis de conducere categoria B;
- Abilitati de comunicare, adaptabilitate la program flexibil si deplasari, orientare spre client;
- Initiativa, organizare si orientare spre rezultate;
- Atitudine proactiva, pozitiva, prezenta placuta si politicoasa.

Descrierea jobului

- Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei Mediclim pe zona arondata, catre Spitale, Clinici, Cabinete Medicale, Cabinete Stomatologice, Universitati de Medicina si Farmacie, Centre de Cercetare Medicala etc.
- Mentinerea relatiilor cu clientii existenti in protofoliul firmei si extinderea acestora;

- Prezenta activa la unitatile sanitare mentionate, vizite la medici clinicieni de pe sectiile tinta vizate; managementul unitatii medicale, rectoratului sau decanatului universitar, profesorilor universitari, samd;
- Asigurarea satisfacerii cerintelor clientilor si urmarirea recuperarii contravalorii produselor vandute.

BENEFICII:
- Desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru placut;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti;
- Pachet salarial motivant;
- Cursuri de perfectionare profesionala in tara si strainatate.

Asiguram confidentialitatea datelor primite.
Doar candidatii care indeplinesc cerintele postului vor fi contactati pentru interviu.

MEDICLIM este companie de import si distributie echipamente medicale, consumabile si reactivi pentru laboratoare din Romania, infiintata in Bucuresti, in anul 1994.
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024