Gratis

Area Sales Manager (EN GROSS)

STORM MEDIA TECHNOLOGY SRL

Candidatul Ideal

Rolul tau :

Suntem în căutarea unui Responsabil / Manager de Proiect pentru dezvoltarea afacerilor în sectorul en-
gross. Veți fi responsabil de planificarea, organizarea și implementarea strategiei de creștere a afacerii.
Principalele obiective includ identificarea și exploatarea noilor oportunități de afaceri în piețe noi, atât în
România, cât și în Europa, identificarea zonelor de creștere, tendințele pieței, clientela potențială,
produsele și serviciile; construirea relațiilor pe termen lung cu clienții și partenerii de afaceri noi,
poziționarea strategică a companiei și creșterea vânzărilor.

Calificări și competențe necesare:

 Studii superioare finalizate
 Experiență solidă în managementul vânzărilor, marketing, management strategic și planificare
de afaceri, preferabil în domeniul en-gross
 Abilități dovedite în managementul de proiect (definirea obiectivelor, planificare, gestionarea
riscurilor și bugetelor)
 Capacitate de cercetare și analiză strategică pentru evaluarea competiției și a pieței
 Limba engleză la nivel avansat
 Abilități avansate de operare PC
 Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Experienta ta de munca :
 Minim 3 ani de experiență în vânzări B2B, preferabil în domeniul en-gross
 Experiență în formare și coordonare echipe
 Experiență în management de proiect

Job-ul tau :
 Implementarea strategiei de atragere a noilor clienți en-gross și dezvoltarea portofoliului de
clienți
 Managementul proiectelor în colaborare cu furnizorii și alte părți implicate
 Crearea și coordonarea echipei de vânzări pe baza de proiect
 Realizarea obiectivelor de vânzări
 Analizarea potențialului pieței și urmărirea stadiului vânzărilor
 Gestionarea nevoilor și intereselor clienților, precum și a concurenței
 Participarea la evenimente și expozitii în România și Europa

MARKET AROMA este o companie internațională cu experiență de peste 6 ani, care operează în prezent în mai multe țări europene, cum ar fi România, Bulgaria, Germania, Belarus etc.
Pe parcursul a 6 ani de activitate în domeniul aromamarketingului, MARKET AROMA a evoluat de la un simplu distribuitor la un reprezentant oficial al producătorilor de top din industria aromelor si parfumurilor.

Astăzi MARKET AROMA reprezinta oficial marii producători de sisteme profesionale de aromatizare, precum și unele laboratoare de parfumerie din Europa.
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024