Gratis

Area Sales Manager - Divizia VET (Moldova)

BISTRI-VET

Candidatul Ideal

Cerințe:

• Diplomă de studii superioare în domeniul Medical Veterinar
• Experiență anterioară pe o poziție similară în domeniul medical veterinar reprezintă un avantaj
• Abilități excelente de comunicare și negociere
• Capacitatea de a lucra independent și de a-ți gestiona eficient timpul
• Disponibilitate la deplasări
• Abilități de negociere, comunicare, diplomație, toleranță
• Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Tip job: Full time
Ierarhie: Se subordonează Directorului Național de Vânzări
Nivel studii: Absolvent al Facultății de Medicină Veterinară
Nivel ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀cariera: Middle level (> 3 ani)

Descrierea jobului:
Rolul tău va fi să dezvolți zona arondată prin promovarea și implementarea portofoliului de produse al companiei, să creezi noi parteneriate și să menții relația cu actualii clienți prin intermediul echipei de vânzări din subordine.

Responsabilități:
  • Te asiguri ca echipa ta să îndeplinească targhetul lunar, trimestrial și anual
  • Ești responsabil de menținerea și construirea unei relații profesionale cu membrii echipei și clienții din zona arondată
  • Te asiguri de bunul mers al contractelor cu partenerii și clienții din zonă
  • Organizezi echipa de vânzări din subordine, prin stabilirea și trasarea de obiective și verifici stadiul de îndeplinire al sarcinilor
  • Organizezi ședinte de vânzări pentru echipa de vânzări din subordine
  • Realizezi vizite la clienți împreună cu reprezentanții medicali din subordine
  • Realizezi vizite la clienții propri conform planning stabilit împreună cu Directorul Național de vânzari
  • Vizitezi frecvent clienții de top din zona și te asiguri de menținerea relației profesionale cu aceștia
  • Întocmești raport cu privire la clienții din zona ta, în funcție de cerințele date de Directorul Național de vânzari
  • Stabilești rutele reprezentanților medicali din echipa ta și te asiguri de respectarea tour planului echipei
  • Realizezi un raport lunar scris care reflectă activitatea echipei din subordine ( sau ori de cate ori se solicită daca situația impune acest lucru)
  • Propui strategii de vânzare accelerată în cazul anumitor produse, dacă este cazul
  • Analizezi vânzările și propui măsuri de optimizare a rezultatelor
  • Asiguri suport pre/post vânzare clienților alocati cu privire la mecanismele contractelor de distribuție, strategia comercială, financiară sau logistică, mostre
  • Centralizezi informațiile și studiile de piață realizate de către echipa din subordine
  • Colaborezi îndeaproape cu celelalte departamente ale companiei
  • Propui si participi la acțiunile de promovare organizate de departamentul de marketing (evenimente, expoziții, prezentări)
  • Te asiguri de implementarea acțiunilor și metodelor de promovare trasate de departamentul de marketing
  • Monitorizezi concurența din zona ta și strategiile de piață
  • Participi la toate programele de pregătire, instruire și dezvoltare organizate de către companie cu privire la îmbunătățirea cunoștintelor legat de produse, aspecte comerciale, financiare și organizaționale
  • Te asiguri că partenerii cunosc și aplică întocmai conceptul de imagine și vânzare a produselor
  • Asiguri suport în soluționarea reclamațiilor, urmărind și obținerea satisfacției clienților

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și profesionistă
  • Training-uri și programe de dezvoltare personală
  • Pachet salarial motivant și bonusuri în funcție de performanțe
  • Pachet generos de beneficii care include, printre altele, 21-25 zile de concediu de odihnă + toate zilele libere naționale
  • Vei avea acces la asigurare medicală

S.C. Bistri-Vet S.R.L. cu sediul social în Bistrița, Str. Libertății nr. 13, are ca domeniu de activitate importul și distribuția medicamentelor de uz veterinar, produselor parafarmaceutice, furajelor si aditivilor furajeri, hranei și accesorilor pet, produselor pentru asigurarea igienei și biosecurității.

Activitatea noastră se desfășoară pe întreaga suprafață a României iar produsele noastre pot ajunge la dumneavoastră direct prin reprezentanții firmei și/sau prin curierat rapid.

Ne bucurăm să venim în întâmpinarea clienţilor cu o gamă largă de produse și cu servicii de consultanță de specialitate. Scopul nostru este să dezvoltăm continuu portofoliul cu produse inovative de înaltă calitate și siguranță, și nu în ultimul rând la prețuri cât mai avantajoase.

Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024