Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Area Sales Manager B2B

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniul materialelor de constructii/ finisaje (experienta in industria de lacuri si vopsele constituie un avantaj);
Experienta in coordonarea echipelor de vanzari/ distribuitori (people management skills);
Nivel de studii: superioare
Cursuri de pregatire: Vanzari/ Comunicare;
Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
Bune abilitati de vanzare consultativa si negociere;
Capacitate de relationare si comunicare persuasive;
Orientare catre clienti si nevoile lor
Capabilitatea de a lucra cu deadline-uri stranse;
Proactivitate sporita;
Spirit de echipa, flexibilitate si perseverenta;
Capacitatea de a rezolva problemele;
Responsabilitate, implicare si seriozitate;
Rezistenta la stres;
Atitudine de invingatori;
Operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate la deplasari;

Descrierea jobului

Vanzarea produselor din portofoliul firmei catre clienti;
Mentinerea relatiilor cu clientii, identificarea si atragerea potentialilor clienti;
Realizarea targetului de vanzari alocat;
Dezvoltarea planului de afaceri regional (identificarea oportunitatilor de vanzare pe canalul B2B in regiunea alocata);
Dezvoltarea canalului B2B;
Implementare demonstratii cu produsele din portofoliu.

Policolor – Orgachim este liderul regional în domeniul tehnologiei vopselelor şi lacurilor, în zona Sud-Est Europeană, este producător şi furnizor de soluţii complete atât pentru piaţa bunurilor de larg consum, cât şi pentru cea industrială şi auto.
Din 1965 aducem culoare în casele oamenilor şi în mediul înconjurător, ne utilizăm creativitatea, dezvoltăm tehnologiile, producţia şi serviciile în concordanţă cu cerinţelor clienţilor şi partenerilor noştri. Succesul lor este şi succesul nostru.

Reputația noastră se bazează si pe potențialul uman și pe talentele pe care le atragem în cadrul organizației. Recrutarea, gestionarea și retenția celor mai buni oameni sunt întotdeauna o prioritate.
Veți lucra cu oameni extraordinari și vi se vor oferi experiențele și pregătirea de care aveți nevoie pentru a va atinge potențialul maxim și scopurile profesionale și personale.

Expirat
Area Sales Manager B2B  -  POLICOLOR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles