Gratis

Area Sales Coordonator

NORDIC IMPORT EXPORT CO SRL

Candidatul Ideal

Daca ai deschis acest anunt probabil iti doresti o schimbare.
Esti o persoana comunicativa, ambitioasa si energica?
Iti place sa identifici nevoile clientilor si sa propui solutii rapide si viabile?
Reusesti sa-ti expui clar si cu usurinta ideile?

Daca raspunsul este DA, noi chiar vrem sa te cunoastem! Te invitam sa aloci putin timp cerintelor de mai jos pentru ca esti cu un pas mai aproape de schimbarea dorita!

Nordic Food cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de Area Sales Coordonator pentru Bucuresti.

Profilul candidatului ideal:
  • Minim 2 ani experienta pe un post similar;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Cunoasterea zonei arondate;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Constituie avantaj experienta in FMCG si in distributie directa, cunoasterea pietei si a clientilor din zona deservita.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
  • Mentinerea relatiilor cu clientii existenti;
  • Organizeaza si coordoneaza activitatea din zona sa in scopul atingerii obiectivelor stabilite, conform politicii comerciale a societatii;
  • Raspunde de implementarea si desfasurarea Politicii comerciale si a Route to Market;
  • Negociaza si incheie contracte de vanzari respectand politica comerciala a firmei;
  • Intocmeste rapoarte de vanzari ce monitorizeaza activitatea desfasurata;
  • Efectueaza analize de produs, sortimentatie si alte analize care-i ofera imaginea corecta a activitatii.

Nordic Food este lider de piata in domeniul distributiei produselor alimentare premium.

Avand o experienta de peste 15 ani pe piata romaneasca de retail, compania a cunoscut o dezvoltare continua datorita preocuparii permanente pentru calitatea produselor si a serviciilor oferite clientilor. Compania colaboreaza cu cei mai puternici producatori din Europa, lideri incontestabili in calitate, pentru a promova produsele de top pe piata din Romania. Branduri precum Costa d'Oro, Heinz, Cirio, Diemme sau John West sunt deja cunoscute si apreciate de consumatorul roman.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 1 Mai 2024