Publicat 23 Mai 2008 | Reactualizat 03 Iun 2008 | Expiră 05 Iun 2008

analist

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•absolvent studii superioare – Chimie
•activitate practica de control al medicamentului (minim 2 ani);
•cunostinte - chimie analitica, HPLC, spectrofotometrie UV-VIS, CSS
•cunostinte operare PC: Word, Excel
•aptitudini de lucru independent si in echipa

Descrierea jobului

Cunoaste si respecta Regulile de Buna Practica de Fabricatie si are urmatoarele responsabilitati:
Prepara reactivi, solutii etalon si proba;
Efectueaza analize pentru materii prime, materiale de ambalare, produse finite;
Inregistreaza rezultatele activitatilor efectuate;
Elaboreaza si valideaza metode de analiza
Elaboreaza si elibereaza buletine de analiza;
Se ocupa de eliminarea reactivilor, solutiilor etalon si substantelor de referinta neconforme sau expirate;
Efectueaza calibrarea/verificarea echipamentelor analitice.
Intocmeste protocoale si rapoarte de validare a metodelor analitice;
Efectueaza determinarile necesare pentru validari de metode;
Efectueaza determinari si centralizeaza datele pentru studiile de stabilitate

Beneficii:
* pachet salarial motivant
* oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist
* oportunitati de dezvoltare profesionala

Unitate independenta de control a medicamentelor autorizata de Agentia Nationala a Medicamentului.

Expirat
analist  -  Biogalenica Project&Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles