Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 23 Mai 2019 | Expiră 26 Mai 2019

Analist Senior Financiar/ Reglementări (94889)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

Educaţie necesară: Studii universitare finalizate în domeniul economic;
Experienţă practică necesară: Minim 5 ani de experiență într-o poziție similară; Experienţă relevantă în domeniul analizei financiare și planificării constituie avantaj; Experienţă relevantă pe piaţa de energie;
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Legislaţia în domeniul pieţei de energie; Cunoştinţe cu privire la mediul de reglementare European;
Cunoştinţe limbi străine: Limba engleza – fluent (obligatoriu);
Cunoştinţe IT: Utilizator avansat MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Outlook) şi SAP (FI, CO, SEM);
Altele: Capacitate de lucru în echipă/ orientare către lucrul în echipă; Bune aptitudini analitice şi conceptuale; Abilităţi de comunicare şi persistenţă în îndeplinirea sarcinilor; Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului.

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Oferă consultanță de specialitate în simularea şi analiza impacturilor financiare ale reglementarilor şi participă la întâlnirile relevante cu ANRE, asigurând suport pentru susținerea materialelor fundamentărilor economice în negocierile cu ANRE;
  • Reprezintă grupul E.ON Romania în inițiativele/analizele de impact financiar al reglementărilor realizate la nivel de industrie;
  • Analizează date şi informații cu privire la evoluția pieței în domeniul energiei, tendințele macroeconomice, metodologiile de reglementare aferente, precum şi deciziile/propunerile de reglementare, pregătind diferite scenarii cu privire la impactul financiar al acestora asupra performanței financiare şi operaționale a companiilor relevante din grupul E.ON în România;
  • Identifică şi propune măsuri de acțiune, asigurând informarea pro-activă a managementului în strânsă colaborare cu departamentul Controlling și departamentele de reglementare din companiile E.ON în România;
  • Pregăteşte modele financiare şi propune măsuri în vederea optimizării rezultatelor financiare ale companiilor E.ON în România, identificând soluţii în vederea minimizării riscurilor şi optimizării rezultatelor în urma modificărilor de reglementare.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Analist Senior Financiar/ Reglementări (94889)  -  E.ON Servicii

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles