Publicat 08 Aug 2019 | Reactualizat 05 Sep 2019 | Expiră 08 Sep 2019

Analist Risc si Colectare Creante

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Abilitati de comunicare, acuratete si corectitudine in exprimare;
Competenta in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor
Capacitate de analiza si sinteza;
Abilitati excelente de comunicare in scris si vorbit
Persoana organizata, orientata catre client si rezultate;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office si PC in general;
Capacitatea de a se integra intr-o echipa deja formata.

Descrierea jobului

Gestionarea activitatii de colectare creante invechite, monitorizare si prevenire fraude rezultate din colaborarea cu comerciantii parteneri pentru serviciile oferite;
Maximizarea ratei de succes a colectarii creantelor actionate prin resurse interne si externe (Societati
de colectare a creantelor, Cabinete Avocatura, Agenti teren, departamente interne).

Minimizare cuantum lunar pierderi si provizioane rezultate din creante invechite sau necolectabile
conform politicii de provizionare a companiei.

Minimizare costuri de colectare interna / externa si mentinerea unui echilibru optim intre costuri si sume
colectate pentru maximizarea randamentului activitatii.

PayPoint este unul dintre principalii operatori de plăţi ce oferă servicii cu valoare adăugată la nivel internaţional. Compania este recunoscută pentru tehnologia avansată, pentru serviciile puse la dispoziţie consumatorilor şi pentru poziţia de lider în colectarea de plăţi efectuate prin intermediul reţelelor de terminale electronice amplasate în magazine de proximitate.

Expirat
Analist Risc si Colectare Creante  -  S.C.PayPoint Services SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles