Publicat 08 Iul 2015 | Expiră 09 Aug 2015

ANALIST RISC - RISC OPERATIONAL - CENTRALA BT CLUJ-NAPOCA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare economice si/sau informatice;
• Experientă de minim 3 ani in sistemul bancar, preferabil in zone catre au tangenta cu activitatea operationala / IT / control;
• Capacitate de analiza si sinteza, acuratete, rezistenta la stres;
• Abilitatea de a lucra multitasking si de a respecta deadline-urile;
• Aptitudini de invatare / asimilare peste medie;
• Cunostinte medii operare calculator (pachetul MS Office – in special aplicatii de prelucrare tabele);
• Cunostinte de Business English, in special limbajul bancar;
• Constituie un avantaj : experienta in analiza riscului operational, cunostinte Basel III;

Descrierea jobului

•Transpunerea in reglementarile interne de administrare a riscului operational a elementelor corespunzatoare din legislatie si din reglementarile BNR;
• Elaborarea si furnizarea de rapoarte privind riscurile bancare semnificative, in special riscul operational;
• Monitorizarea riscului operational la nivel de banca.

Expirat
ANALIST RISC - RISC OPERATIONAL - CENTRALA BT CLUJ-NAPOCA  -  Banca Transilvania