Publicat 16 Nov 2017 | Reactualizat 11 Dec 2017 | Expiră 16 Dec 2017

Analist Programator Operatiuni Sisteme Romania

1 post |  Aplicare externa
Nu uita să îți finalizezi aplicația pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare de profil informatic sau tehnic
Minim 1 an experienta
Experienta anterioara in executia de activitati cu profil informatic reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
Executa activitatile operationale aferente planului operational al aplicatiilor IT, conform Operational Level Agreement existent;
Instaleaza versiuni noi de aplicatii IT, conform cu fereastra de mentenanta planificata si aprobata;
Monitorizeaza disponibilitatea aplicatiilor IT conform Operational Level Agreement existent;
Colaboreaza cu prestatorii externi de servicii pentru aplicatiile IT aflate in aria de responsabilitate pentru asigurarea timpilor de executie conform Operational Level Agreement existent;
Raporteaza abaterile de executie de la planul operational catre seful ierarhic;
Participa la realizarea KPI-ilor si atingerea obiectivelor individuale si ale echipei;
Asigura o buna comunicare atat in cadrul echipei, cat si cu echipe din alte arii de activitate cu care interactioneaza;
Indeplineste alte sarcini trasate de seful ierarhic superior, conform ariei de activitate;
Isi insuseste informatii referitoare la modificarile aparute in aplicatiile IT din aria de responsabilitate si in interfetele cu celelalte sisteme pe baza documentelor puse la dispozitie prin pachetele de livrare a versiunilor noi de aplicatii

Ai aplicat
Analist Programator Operatiuni Sisteme Romania  -  Telekom Romania Mobile Communications S.A.