Publicat 28 Mai 2020 | Reactualizat 27 Iun 2020 | Expiră 28 Iun 2020

Analist programator – Directia Dezvoltare, Implementare si Administrare Proiecte Informatice, Serviciul Implementare Proiecte Informatice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate - profil tehnic (automatica, informatica, matematica informatica, etc.);
  • 3 ani vechime in munca; minim 2 ani vechime in domeniul specific de activitate;
  • Experienta intr-unul dintre domeniile: programare (C, C++), programare baza de date, Java, tehnologii web;
  • Cunostinte solide principii de programare, PL/SQL, Oracle Forms, Oracle Reports, Java.net, tehnologii web (PHP, HTML, C#);
  • Cunostinte OLAP, OLTP, Data Warehouse;
  • Capacitate ridicata de analiza; capacitate de sinteza;
  • Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare;
  • Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si individual;
  • Abilitati de organizare si planificare;
  • Dinamism, proactivitate;
  • Rezistenta la stres;
  • Responsabilitate si integritate;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Cunostintele generale de contabilitate/ activitate bancara pot constitui un avantaj

Descrierea jobului

  • Proiecteaza/ reproiecteaza aplicatii informatice;
  • Elaboreaza documentatia de produs;
  • Elaboreaza documentatia de testare, organizeaza mediul de test a produselor informatice dezvoltate/ achizitionate; asigura testarea aplicatiilor informatice pe medii de test configurate;
  • Asigura parametrizarea corespunzatoare si instalarea componentelor produselor informatice, precum si integrarea aplicatiilor/ modulelor/ submodulelor dezvoltate in sistemul informatic al bancii;
  • Contribuie la optimizarea si perfectionarea sistemelor, subsistemelor informationale si a sistemelor informatice implementate.

Expirat
Analist programator – Directia Dezvoltare, Implementare si Administrare Proiecte Informatice, Serviciul Implementare Proiecte Informatice  -  CEC BANK SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles