Analist Preturi

SC LIAMED SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Abilități:
- Gândire analitică și structurală;
- Foarte bune abilități de analiză a detaliilor;
- Foarte bune abilități de comunicare;
- Atitudine pozitivă și orientare puternică spre rezultat;
- Capacitate de lucru organizat și cu termene limită;
- Flexibilitate și capacitate de a accepta responsabilități multiple;

Cerinte:
- Studii superioare finalizate: economie – de preferat;
- Experiență profesională în ariile de analiză a pieței, economist, analiză prețuri – constituie avantaj;
- Cunoștiinte solide aplicatii office (Microsoft Excel in particular, Work, Outlook etc.)
- Cunoștiinte nivel mediu despre statistica economică
- Cunoștințe de limba engleza nivel avansat – scris, citit, vorbit

Descrierea jobului

LIAMED își mărește echipa și este în căutarea unui Analist Prețuri pentru departamentul Marketing.

Responsabilitati:
- Menține și actualizează informațiile despre produsele comercializate de companie în ceea ce privește listele de prețuri;
- Analiză și monitorizare prețuri pentru lista generală de prețuri;
- Analiza continuă a prețurilor practicate de concurență la produsele similare de pe piață, și împreună cu departamentul de marketing și vânzări propune superiorului ierarhic modificările de prețuri ce se impun;
- Verificare prețuri de achiziție, calcul preț de vânzare, calcul și monitorizare costuri de transport;
- Analizează și actualizează în mod constant lista de prețuri a companiei plecând de la listele furnizorilor, monitorizarea pieței și strategia financiară a companie;
- Verificare și calcul prețuri de vânzare la solicitările colegilor pentru întocmire oferte sau pentru pregătire documentații licitatii
- Verificare și calcul discount-uri și preturi finale minimale acordabile la clienți pentru solicitări și cazuri speciale
- Actualizează prețurile în aplicația internă și site-ul companiei;
- Actualizarea permanentă a dosarelor individuale ale furnizorilor cu toate documentele emise pe parcursul derularii relatiei comerciale;
- Dezvoltă lista de prețuri prin mentenanța activă și actualizarea permanentă cu produse noi și preturi noi conform strategiei comune cu furnizori companiei;
- Colaboreaza strans cu colegii din departamentul marketing pentru pentru a asigura eficienta prezentei online a companiei si implementarea unei strategii unitare de pret;
- Participă în mod activ la activitatea de newsletter intern și extern, în stransă colaborare cu departamentul de marketing;
- Susține marketing-ul intern prin comunicare interdepartamentala: produse noi în lista, promo noi.

SC LIAMED SRL este o societate cu capital integral românesc, având ca obiect de activitate importul, comercializarea și service-ul de dispozitive medicale pentru uz uman și veterinar.

Cele mai frumoase povești încep cu o idee măreață și perseverență. Povestea LIAMED a inceput în 1999 cu o mână de oameni extrem de ambițioși și cu multe planuri. Am început cu pași mărunți și am construit ceea ce astăzi reprezintă imaginea echipamentelor de calitate la prețuri accesibile.

Te așteptăm așadar să faci parte dintr-o familie alcătuită din profesioniști, într-un mediu în care punem accentul pe calitate, spiritul de echipă și satisfacția în muncă.

Fă ca zâmbetul tău să schimbe lumea. Nu lăsa ca lumea să schimbe zâmbetul tău!

Publicat 21 sept. 2021 Expiră 21 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos