Analist planificare productie si introducere date

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

1.Cerinte studii:

- Studii superioare tehnice;
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat
- Cunostinte operare PC – nivel avansat (Ms Office)

2. Experienta:

- Experienta minim 1 an in activitati de productie;

3. Abilitati/Aptitudini:

- Abilitati de a scrie si prezenta rapoarte, bazate pe date concrete, precum de a realiza si imbunatati proceduri de lucru;
- Abilitati de a face prezentari si de a raspunde intrebarilor venite de la diferite grupuri de manageri si client
- Spirit de echipa;
- Demonstreaza abilitati de comunicare;
- Demonstreaza ca este capabil sa lucreze si in situatii de stres
- Persoana foarte bine organizata si ordonata.

Descrierea jobului

Obiectivul principal al postului: Planificarea productiei
- va tine cont de disponibilitatea tuturor materialelor si echipamentelor necesare pentru executie, intr-un mod cat mai eficient pentru a mentine costurile in bugetele stabilite si intr-un timp cat mai scurt pentru a satisface cerintele clientului.

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului:

- Analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni;
- Executarea planului de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente;
- Participarea la teleconferinte cu clientul cu privire la constrangeri de materiale sau de capacitate a echipamentelor;
- Propune modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor, sau alte probleme care pot aparea in timpul executiei;
- Pregatirea unui plan de productie, luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor astfel incat sa satisfaca cerintele clientului;
- Urmarirea realizarilor din productie versus ce a fost planificat, si comunicate mai departe;

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 24 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 23 iun. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos