Analist Operatiuni - BT Pensii

BT Pensii 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare încheiate
  • Experienta in utilizarea si gestionarea bazelor de date
  • Atitudine proactivă, responsabilă, orientată către acumularea de informații
  • Atenție la detalii
  • Cunoștințe Microsoft Office
  • Abilități de comunicare și negociere

Descrierea jobului

  • Verificarea actelor de aderare a participanților și înregistrarea lor în sistem
  • Identificarea sumelor virate și alocarea acestora în conturile participanților
  • Comunicarea cu participanții și soluționarea nelămuririlor acestora (e-mail, telefon)
  • Comunicarea cu depozitarul în vederea transmiterii tuturor informațiilor necesare în timpul și forma stabilite de procedurile interne
  • Analiza si soluționarea dosarelor de revendicare a activului
  • Întocmirea și verificarea raportărilor operaționale solicitate de cadrul legal aplicabil
  • Suport pentru ceilalți colegi

BT Pensii o institutie financiara nebancara membra a Grupului Financiar Banca Transilvania.

Publicat 9 Sept. 2022 Reactualizat 9 Oct. 2022 Expiră 9 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.