Gratis

Analist laborator - analize instrumentale

ALS LIFE SCIENCES ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Calificări

Studii superioare pentru Chimist si Inginer Chimist - Facultate de Chimie/Fizica-Chimie / Biochimie Facultate de Inginerie Chimica / Ingineria Mediului / Chimie Alimentară
Experință în analize clasice (electrochimie, volumetrie, gravimetrie) și instrumentale (spectrofotmetrie, ioncromatografie)
Experienta in analize instrumentale: spectrometrie de emisie optica(ICP), fluorescenta(SF) constituie un avantaj
Experiență într-un laborator cu sistem de management al calitatii implementat constituie un avantaj
Cunoștințe de operare a softuri specifice echipamentelor de analiză + Word, Excel
Bune abilităţi de comunicare, lucru în echipa
Capacitate de efort intelectual, de învățare susținută a tehnicilor și metodelor specifice, persoană organizată, comunicativă și atitudine proactivă
Persoană dornică de dezvoltare pe plan profesional
Cunostințe de limba straină nivel mediu (scris, vorbit) : engleză

Descrierea jobului

Responsabilități

Efectuarea determinarilor de metale grele si mercur in probe de apă, aer, sol, deșeu cu respectarea instrucţiunilor de lucru/procedurilor specifice de laborator
Pregătirea și păstrarea reactivilor utilizați în determinări
Utilizarea echipamentelor de laborator și păstrarea în bună funcționare
Aplicarea măsurilor de asigurarea validiității rezultatelor în laborator
Cunoașterea și respectarea procedurilor interne
Participarea la validările de metodă în laborator (execuție, calcule statistice)

ALS LIFE SCIENCES ROMANIA este un laborator de analize modern acreditat RENAR, conform ISO/IEC 17025: 2018. Oferim o gama larga de solutii de testare a mediului cat si a produselor alimentare in vederea caracterizarii din punct de vedere compozitional, a certificarii calitatii sau impactului asupra sanatatii si mediului inconjurator.
Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024