Analist financiar

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • abilități puternice de muncă în echipă
  • capacitatea de a comunica în cadrul organizației cu persoane aflate pe diferite nivele ierarhice
  • capacitatea de a integra mari volume de informații și de a sumariza elementele relevante
  • gândire logică, dorința de a învăța și evolua constant, de a explora noi domenii și oportunități, de a monitoriza transformări
  • studii economice superioare
  • experiență relevantă în domeniu
  • cunoștințe de limba de engleză
  • foarte bune abilități de Ms Office (Word, Excel, Power Point)

Descrierea jobului

  • evaluează performanța financiară a unei companii (P&L, Balance Sheet, Cash Flow)
  • elaborează modele financiare (forecast) și urmărește gradul de realizare a acestora
  • interpreteaza informații financiare complicate
  • elaborează rapoarte specifice de analiza
  • dezvoltă și implementează rapoarte financiare recurente
  • participă la întâlniri de business și susține prezentări

Noi suntem CITR, companie Impetum Group și liderul pieței de insolvență din România încă din 2008, cu o experiență de 20 de ani. Organizația noastră este fondată cu obiectivul salvării și creșterii valorii din afacerile românești, prin reintegrarea acestora în circuitul economic, cu ajutorul mecanismelor inovatoare de reorganizare.

Misiunea noastră este să salvăm și să creștem valoarea din afacerile românești, reintegrându-le în economie. Dorim să oferim a doua șansă companiilor în distress, comunităților locale și oamenilor.

Suntem o echipă ambițioasă, de profesioniști a căror bună reputație a fost și este reconfirmată cu fiecare success în domeniul insolvenței. Suntem cu toții practicieni ai valorii, aduși împreună de apetitul pentru reușită, cu același proiect comun pentru viitor: să maximizăm valoarea de business în oricare etapă din viața unei companii.

Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022