Publicat 23 Sep 2020 | Reactualizat 21 Oct 2020 | Expiră 23 Oct 2020

Analist financiar - persoane juridice

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Banci, Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Studii economice superioare finalizate
Experienta in domeniul analizei financiare - minim 3 ani
Cunoasterea lb. engleza - nivel avansat
Cunoasterea lb. franceza - constituie un avantaj
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, simultan
Autonomie, proactivitate si rigurozitate
Gestionarea eficienta a termenelor limita
Foarte buna capacitate de relationare
Cunostinte temeinice operare PC

Descrierea jobului

Analizeaza din punct de vedere economico-financiar, solicitarile de leasing, in concordanta cu delegarea de competente si obiectivele stabilite
Adapteaza, implementeaza si aplica principiile specifice de analiza
Efectueaza studii si analize pe baza datelor contabile furnizate de clienti
Propune ajustarea parametrilor sistemului de analiza financiara
Participa la verificarea veridicitatii documentelor care constituie dosarul de finantare, precum si la consultarea bazelor de date interne si externe in vederea facilitarii luarii deciziei de finantare
Participa la administrarea arhivelor electronice a dosarelor de finantare ale clientilor
Realizeaza rapoarte lunare specifice privind situatia financiara

Job-ul este disponibil pe perioada determinata de 2 ani

RCI Romania este filiala din România a RCI Bank and Services (bancă deținută 100% de Renault) prezentă în 36 de țări pe 5 continente.
Misiunea noastră principală este finanțarea clienților mărcilor Dacia, Renault si Nissan din România. În afară de soluții clasice de finanțare auto (credit si leasing), oferim și o gamă variată de asigurări și servicii adaptate nevoilor clienților Dacia, Renault și Nissan.
Activitățile noastre sunt diversificate, principalele domenii profesionale fiind: analiză financiară, relații clienți, logistică auto, control de gestiune, vânzări, marketing, resurse umane, control intern, IT. În plus, angajații noștri au oportunitatea dezvoltării unei cariere și în alte entități ale Grupului Renault Romania.

Analist financiar - persoane juridice  -  RCI Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles