Analist financiar - 6 months contractor role ID F1149710

Telekom Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Vrem sa fii eroul nostru!
Analistul financiar desfasoara activitatile necesare pentru contabilizarea veniturilor generate de sistemele de facturare ale companiei, asigura controlul tranzactiilor in scopul respectarii calitatii situatiilor financiare si incadrarea in termenele de inchidere, in conformitate cu cerintele de raportare.

Stii ca esti un good fit pentru echipa noastra, daca:
  • Ai studii superioare economice (finante, contabilitate, etc) – este un must have
  • Ai 2-3 ani experienta in domeniul financiar-contabil, in special in AR
  • Ai cunostinte de contabilitate primara
  • Nu trebuie sa fii master in Excel, dar ne dorim ca nivelul de cunostinte sa fie unul mediu spre avansat
  • Ai abilitati bune de comunicare verbala si in scris – atat in limba romana, cat si in limba engleza
  • Esti un problem solver - esti o persoana organizata, cu bune abilitati de planificare, de identificare si rezolvare a problemelor
  • Rapoartele nu te sperie, ai un ochi analitic – iti place analiza, sintetizarea si interpretarea datelor procesate
  • Esti un team player, cu initiativa si idei creative de imbunatatire a proceselor
  • Multitasking-ul nu iti este strain - esti o persoana activa, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe lucruri in acelasi timp
  • Ai capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare.

Descrierea jobului

Acum, iata de ce te considerm eroul nostru:
  • Vei analiza, verifica si face reconcilierea valorilor importate din sistemele de facturare ale companiei cu Sistemul Financiar Cartea Mare - aici apelam la abilitatile tale de analiza si spiritul tau de problem solver
  • Vei actualiza cataloagele de parteneri/dictionarele de interfata - aici iti testam creativitatea
  • Te vei ocupa de emiterea facturilor aferente tuturor serviciilor prestate care nu sunt facturate de sistemele de facturare ale companiei
  • Vei efectua reconcilierea rulajelor, soldurilor din Balanta de Verificare cu valorile din extractele importate prin interfatele implementate cu sistemele de facturare ale companiei - aici ne bazam pe cunostinetele tale in Excel
  • Vei asigura suport si consultanta colegilor din vanzari pentru rezolvarea oricaror probleme aparute in operarea tranzactiilor solicitate de clienti - spiritul tau de echipa ne este de mare ajutor
  • Vei furniza lunar informatii si situatii contabile departamentului Raportare Financiara si Taxe Romania si, la cerere, altor structuri organizatorice din cadrul companiei
  • La solicitarile auditului intern, in mod deosebit pentru controalele ICS, te vei ocupa de prezentarea fisierelor/documentelor suport care au stat la baza inregistrarilor contabile, a dovezilor concrete de respectare a procedurilor operationale, documentarea variatiilor conturilor din balanta de verificare a companiei
  • Vei contribui la imbunatatirea proceselor si procedurilor din aria de activitate – ne bazam pe proactivitatea ta. In Telekom ideile noi sunt binevenite.
Beneficiile noastre:
  • Servicii medicale
  • Tichete de masa
  • O echipa si o companie care conecteaza oameni.
Contractul va fi pe perioada determinata de 6 luni, incheiat cu o firma de leasing.

Telekom Romania este un brand dinamic, care ofera servicii de telecomunicatii fixe si mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vasta de clienti, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent in 51 de tari de pe 5 continente.
Solutiile noastre deschid o lume infinita de oportunitati de a impartasi cele mai frumoase si emotionante experiente cu familia, prietenii, colegii si cu cei din jurul nostru. Misiunea noastra este sa imbogatim vietile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe si mobile, tehnologii de ultima generatie 4G, fibra optica, precum si Internet TV, care aduce utilizatorilor o noua experienta de divertisment, cu acces la continut exclusiv si de calitate, pe toate ecranele, si functionalitati interactive avansate. In ceea ce priveste clientii business, Telekom Romania este partenerul de incredere al companiilor, pentru care oferim solutii complete de comunicatii si IT&C care sa sprijine companiile sa devina mai competitive si mai agile.
Solutiile noastre conecteaza oameni, masini si continut, pentru un viitor mai bun, mai sigur si mai simplu.

Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie, te invitam sa accesezi urmatorul link:
https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy, pentru a te informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele tale cu caracter personal.

*Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Publicat 11 iun. 2021 Reactualizat 6 aug. 2021 Expiră 8 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos