Publicat 11 Sep 2019 | Expiră 20 Sep 2019

Analist de Date (101331)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Profilul tău

Studii necesare: Studii superioare in Economie/Informatica/Inginerie;
Experienţă practică necesară: Experiența de minim 3 ani in lucrul cu baze de date, analiza şi procesare de date si pregătire de rapoarte, cunoștințe de statistica si metode statistice – utlizarea instrumentelor de analiză statistică (e.g. SPSS/ SAS, Power BI etc.), cunostinţe de modelare şi analiză date - utilizarea instrumentelor de interogare baze de date (e.g. SQL, Java, C++, etc.), cunoștințe de baza a modelelor de funcționare a piețelor;
Cunoştine IT: Office (MS Excel, MS Power Point, MS Outlook, MS Word, MS Access), Cunoștințe foarte bune de aplicații specializate pentru planificare si monitorizare proiect (ex. Microsoft Project);
Cunoştinţe limbi străine: Bună cunoaștere a limbii engleze, cunoașterea limbii germane constituie un avantaj;
Altele: O bună cunoaștere a pieței de gaz şi electricitate din Romania constituie avantaj, cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie.

Descrierea jobului

Ce vei face

Efectuarea de analize de date complexe pentru a oferi suport companiei în dezvoltarea de produse şi servicii noi şi în implementarea proiectelor strategice de imbunatatire a performanţei interne, dar şi în evaluarea calitaţii datelor;
Evaluare proactivă şi identificarea indicatorilor de calitate a datelor pentru a menține cele mai înalte standarde de eficacitate, eficienţă şi calitate a datelor;
Colaborarea cu alte echipe/ persoane din cadrul companiei pentru dezvoltarea de cerințe cuprinzătoare pentru consolidarea datelor strategice ale companiei;
Efectuarea de analize de date, interpretare de date, cercetare, rezumate ale constatărilor, observații şi transmiterea lor sub forma de prezentări/ rapoarte;
Aplicarea de algoritmi şi metode statistice pentru identificarea de profile cheie sau ale tiparelor pentru anumite cerințe;
Integrarea şi relaționarea datelor din diferite sisteme IT;
Identificarea metodologiilor de extragere a datelor şi alinierea (maparea) acestora la cerințele diferitelor sisteme IT.

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Bonus de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Analist de Date (101331)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles