Publicat 26 Mar 2018 | Reactualizat 16 Apr 2018 | Expiră 25 Apr 2018

Analist Cumparari/Buyer cu Limba Franceza

1 post

Candidatul ideal

Profilul candidatului:

-Studii superioare tehnice sau economice;
-Experienta in domeniul industrial minim 3 ani;
-Buna capacitate de gestionare a unui perimetru cu o mare diversitate de piese si tehnologii;
-Cunoasterea limbii franceze la nivel avansat; engleze la nivel mediu;
-Foarte bune abilităţi de negociere si un puternic spirit commercial;
-Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in transvers;
-Orientare către rezultat, capacitate de analiză şi sinteză, lucru in echipă.

Descrierea jobului

- Participa la procesele globale de dezvoltare de noi produse, selectioneaza furnizorii si asigura negocierile in vederea optimizarii conditiilor de cumparare convenite;
- Construieste oferta de produs vehicul in colaborare cu omologii sai din Directiile impactate;
- Este responsabil de identificarea de potentiali noi furnizori;
- Administreaza ofertele si negociaza cu furnizorii prin constituirea dosarului de oferta, analizeaza si compara ofertele furnizorilor, realizeaza negocierile cu furnizorii selectati, propune alegerea furnizorilor;
- Asigura performanta perimetrului desemnat;
- Se informeaza permanent asupra practicilor si inovatiilor concurentei si ale furnizorilor;
- Asigura raportari riguroase catre alte Directii si filiale Renault.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Analist Cumparari/Buyer cu Limba Franceza  -  Grup Renault Romania