Gratis

Analist credite

Imobiliare Finance

Candidatul Ideal

Analist credite in Cluj-Napoca
De peste 9 ani de zile contribuim la dezvoltarea oamenilor din cadrul agentiei, reusind sa atingem impreuna cele mai inalte standarde. De-a lungul timpului am creat legaturi stranse cu oameni pasionati, dornici de noi provocari, intr-un mediu prosper si foarte dinamic. Suntem in continua expansiune si dorim sa avem alaturi de noi oameni care isi doresc sa obtina performanta si au nevoie de un mediu care sa le faciliteze si accelereze dezvoltarea.

Esti candidatul ideal daca:
  • Adopti o tinuta business;
  • Ai studii superioare finalizate;
  • Ai experienta pe un post in domeniul bancar de minim 2 ani;
  • Ai experienta in vanzari si/sau in vanzarea de produse financiar-bancare (reprezinta un avantaj);
  • Ai o prezenta placuta si o atitudine pozitiva;
  • Esti o persoana serioasa si atenta la detalii;
  • Te caracterizezi prin fluenta si corectitudine verbala si gramaticala;
  • Esti o fire organizata, care planifica si respecta termenele limita;
  • Esti o fire comunicativa si ai abilitati foarte bune de relationare;
  • Ai cunostinte operare PC (MS Office, Windows);
  • Esti o persoana corecta, integra si inovativa care promoveaza valorile si viziunea companiei in relatia cu colegii si cu mediul extern;
  • Esti o persoana care isi doreste sa creasca profesional dar si sa se dezvolte la nivel personal si actioneaza in sensul acesta;
  • Iti doresti sa lucrezi intr-o echipa coeziva si dinamica.

Descrierea jobului

Care vor fi atributiile tale generale:
  • Contactarea telefonica a clientilor pentru oferirea suportului in procesul de creditare;
  • Identificarea nevoilor clientului si indrumarea acestuia in scopul de a alege impreuna, solutia potrivita;
  • Stabilirea si mentinerea relatiilor profesionale cu clientii companiei;
  • Mentinerea relatiilor profesionale de exceptie cu unitatile bancare;
  • Asigurarea respectarii reglementarilor si standardelor bancare in ceea ce priveste analiza creditelor, pentru a minimiza riscurile asociate cu portofoliul de credite.
  • Analiza interna si transferul de concluzii Managerului General;
  • Asigurarea confidentialitatii si securitatii datelor clientilor, respectand regulamentele privind protectia datelor si evitand orice nereguli sau neconformitati in acest sens.
  • Intocmirea rapoartelor cu privire la activitatea zilnica.
Pentru a ne asigura ca vei ramane o persoana motivata, iti vom oferi:
  • Colectiv dinamic cu idei productive;
  • Suport specializat;
  • Posibilitatea promovarii in cadrul companiei;
  • Un spatiu modern in care iti vei desfasura activitatile;
  • Salariu motivant (se va discuta la interviu in functie de experienta);
  • Toate instrumentele necesare desfasurarii activitatii.

Obiectul nostru de activitate este unul complex, incepand de la intermedierea unei tranzactii de vanzare, cumparare sau inchiriere, pana la consultanta imobiliara, juridica si financiara in ceea ce priveste achizitia si administrarea proprietatilor.
Ca agentie imobiliara de top, ne reprezinta ONESTITATEA si RESPECTUL fata de oameni, munca in echipa, transparenta, orientarea catre client, performanta si calitatea serviciilor.

PREMII OBTINUTE
INVESTITIE IN EDUCATIE
ASCENSIUNE ACCELERATA
AGENTIA ANULUI 2020 IN CLUJ NAPOCA
AGENTIA ANULUI 2021 IN CLUJ NAPOCA
BROKERUL IMOBILIAR AL ANULUI 2021 IN ROMANIA
THE VOICES OF BUSINESS AWARDS 2023

Publicat 2 Mai 2024 Reactualizat 18 Mai 2024 Expiră 1 Iun. 2024