Gratis

Analist credite

FAR FOUNDATION

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare economice
  • Cunoștințe generale despre sistemele de creditare/analize de risc
  • Experiența anterioară într-un domeniu asemănător – minim 1 an
  • Foarte bune abilități de organizare și planificare
  • Foarte bune abilități de comunicare și rezolvare de probleme
  • Abilități de negociere
  • Autonomie și proactivitate
  • Utilizare MS Office (Excel, Word) – avansat
  • Limba engleză – cel puțin nivel mediu
  • Permis conducere categ B și disponibilitate la deplasare (5-7% timp)

Descrierea jobului

  • Evaluează și gestionează riscurile financiare la care este expusă organizația
  • Caută, identifică și analizează potențiale creditări și strategii de creditare împreună cu directorul economic
  • Identifică factori de risc care pot afecta performanța financiară și propune strategii de minimizare a acestora
  • Monitorizează situația creditelor, urmărește respectarea cerințelor contractelor de credit, transmite atenționări cu privire la termenele limită și se asigură că sunt respectați indicatorii prevăzuți în cadrul contractelor
  • Menține relația cu creditorii, rezolvă probleme în limita de competență a funcției
  • Realizează și transmite rapoarte și informări periodice
  • Colaborează cu toate departamentele implicate pentru realizarea obiectivelor postului
Beneficii
  • Salariu motivant, care va crește în funcție de performanța și nivelul de senioritate
  • Masă servită la locul de muncă
  • Apă, ceai și cafea la birou
  • Acces la sala de sport din incinta clădirii de birouri
  • Acces la Biblioteca Far Foundation
  • Dezvoltare personală și profesională
  • Mediu de muncă dinamic și flexibil
  • Instrumente de lucru: laptop și telefon

Cu un capital 100% românesc, Far Foundation activează în domeniul construcțiilor din anul 2010.

A sprijinit infrastructura națională cu peste 100 de proiecte de lucrări civile și infrastructură rutieră: drumuri, poduri, spitale, săli de sport, școli, grădinițe etc.

Parte din proiectele noastre pot fi vizualizate pe site-ul companiei: www.fargrupconstruct.ro

Publicat 1 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 31 Mai 2024