Publicat 28 Mar 2008 | Reactualizat 27 Apr 2008 | Expiră 28 Apr 2008

ANALIST COSTURI SENIOR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniul economic.
- Minim 3 ani experienta relevanta pe un post similar.
- Experienta de lucru in SAP/Oracle.
- Excelente abilitati de operare PC;
- Cunostinte US-GAAP/IFRS reprezinta un avantaj.
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat.
- Abilitati de organizare si analiza.
- Atitudine proactiva.
- Orientare catre client.
- Abilitate de a rezolva probleme.
- Capacitati bune de comunicare.

Descrierea jobului

- Intocmeste analize de cost pentru oferte de pret
- Analizeaza profitabilitatea produselor/diviziilor/proiectelor.
- Intocmeste rapoarte specifice activitatii de controling pentru top management si pentru
grup.
- Verifica corectitudinea datelor inregistrare in sistemul financiar.
- Analizeaza cerintele de raportare interna si externa si actualizeaza rapoartele din sistemul financiar.
- Analizeaza variantele intre buget si actual pentru venituri si cheltuieli.
- Actualizeaza procedurile de lucru ale echipei de controlling.
- Furnizeaza informatii si rapoarte celorlalte departamente.
- Participa la elaborarea si actualizarea bugetelor.

Beneficii:
• Salariu competitiv, tichete de masa.

Fondata in 1993, INTRAROM este unul din cei mai mari producatori de telecomunicatii si sisteme informatice din Romania.
INTRAROM furnizeaza produse si servicii pentru proiectarea, implementarea de proiecte la cheie si asistenta tehnica in urmatoarele domenii:
- Management de retea
- Sisteme IT de management
- Retele publice de telecomunicatii

Expirat
ANALIST COSTURI SENIOR  -  S.C. INTRAROM S.A.