Publicat 27 Nov 2018 | Reactualizat 11 Dec 2018 | Expiră 27 Dec 2018

Analist Costuri SDV-uri ( Mioveni / Bucuresti )

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

Competente tehnico-economice :
1. Absolvent al unei facultati de Inginerie Mecanica, preferabil IMST sau Fac de Mecanica;
2. Experienta de minim 3 ani in :
* proiectarea de SDV-uri specifice A/B/C ;
* elaborarea tehnologiei de fabricatie a SDV-urilor utilizate in productia de A/B/C;
* programarea masinilor cu comanda numerica dintr-o fabrica de SDV-uri pentru A/B/C;
* alte functii de conducere a unui atelier/departament dintr-o matriterie.
3. Este preferabil sa aiba cunostinte economice de baza pentru intelegerea indicatorilor utilizati la compararea efortului investitional cu efectele obtinute, in vederea stabilirii profitabilitatii unei investitii (ex. : rata de rentabilitate, rata de actualizare, valoare actualizata neta NPV, etc. );
Competente lingvistice : nivel avansat Engleza si / sau Franceza.

Descrierea jobului

Tooling Assessor / Analist costuri SDV-uri este responsabil de analiza de costuri pentru SDV-uri (scule/dispozitive/verificatoare) utilizate in productia urmatoarelor 3 categorii principale de piese :

A. Piese din materiale plastice (termoplastice, termorigide si elastomeri) , pieselor obtinute prin termoformare sau termocompresie;
B. Piese metalice deformate la rece (ambutisate/stantate) sau la cald;
C. Piese metalice obtinute prin turnare la presiune inalta , turnare de joasa presiune, turnare gravitationala.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Analist Costuri SDV-uri ( Mioveni / Bucuresti )  -  Grup Renault Romania