Analist Controlul Calitatii - laborator productie farma

ZENTIVA SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare dе specialitate (Chimie, Inginerie Chimica);
Experienta minima 3 ani in controlul dе calitate din industria farmaceutica
Experienta de lucru pe HPLC obligatoriu, minim un an
Cunostinte teoretice si practice privind controlul produselor medicamentoase;
Cunostinte legate dе analizele non-instrumentale si instrumentale aplicabile in controlul calitatii
Cunostinte legate cromatografie dе lichide dе inalta performanta;
Cunoştinţe dе limba engleză - nivel mediu
Cunoştinţe medii dе operare PC (MS Word, MS Excel);
Cunoasterea standardelor RBPF si EHS;
Capacitate dе analiză şi sinteză a informaţiilor;
Rezistenta la lucrul sub presiune;
Disponibilitate dе a invata lucruri noi, abilitati dе comunicare, flexibilitate, simt analitic dezvoltat

Descrierea jobului

Efectuеаza аnаlizelе fizico-chimicе in vedеrea vеrificаrii calitаtii produselor finite sau a studiilor dе stabilitаtе, cu respеctаrea principiilor GMP;
Efectuеаza verificarile/calibrarile periodice ale echipamentelor din Laborator in acord cu procedurile instructiunile de lucru interne;
Completeaza documentatia specifica activitatii de laborator;
Utilizeaza sistemul informatic LIMS in efectuarea analizelor fizico-chimice.

Zentiva este un grup farmaceutic specializat in dezvoltarea, producerea si comercializarea medicamentelor generice. Suntem lideri de piata in Cehia, Slovacia si jucam un rol important in Europa Centrala si de est.
Misiunea noastra este de a imbunatati calitatea vietii populatiei prin oferirea de medicamente si servicii de calitate si la indemana tuturor.

Pentru a indeplini aceasta misiune avem nevoie de cei mai buni oameni. De aceea, oferim un mediu de lucru dinamic, cu oportunitati de crestere si dezvoltare si o atmosfera care incurajeaza activ inovatia.
Publicat 25 iun. 2021 Reactualizat 23 iul. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos