Analist calitate- Responsabil sistem integrat de management

TERASTEEL S.A - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte :
  • Absolvent de învăţământ superior de preferinta tehnic;
  • Cunostințe de limba engleză si limba sârbă- nivel avansat;
  • Certificare auditor intern;
  • Cursuri de specialitate în domeniul managementului calităţii, mediului, sănătății și securității în muncă, constituie avantaj;
  • Cunoştinţe privind utilizarea calculatorului– Microsoft Office;
  • Gândire analitică;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Proactivitate
  • Permis auto categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în interes de serviciu în Serbia.

Descrierea jobului

Responsabilități :
  • Asigură supravegherea, menținerea și îmbunătățirea sistemului de management integrat în cadrul companiei, conform standardelor de referință ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 37301;
  • Adaptează sistemul de management integrat la dinamica profilului și a structurii interne a companiei;
  • Urmărește și răspunde de aplicarea documentației sistemului de management integrat implementat;
  • Realizează audituri interne și emite rapoarte de audit;
  • Participă la audituri externe de calitate, mediu și SSM, conformitate produs al organismului de certificare;
  • Prezintă rapoarte privind implementarea și funcționarea sistemului de management integrat al companiei;
  • Stabilește împreună cu șefii de departament obiectivele sistemului de management integrat;
  • Propune măsuri corective în cazul constatării de neconformități de sistem de management;
  • Verifică inițierea acțiunilor corective, a modului de efectuare a acestora precum și a încadrării în termenele de finalizare;
  • Asigură întocmirea anuală a analizei efectuate de management ;
  • Urmărește închiderea neconformităților sesizate de organismul de certificare până la următorul audit care va fi efectuat de organismul de certificare;
  • Asigură revizuirea documentelor sistemului de management integrat;
  • Efectuează controale, inspecții și verificări periodice, sau la solicitarea coordonatorilor/directorilor de departamente;
Oferim:
  • contract de muncă pe perioada nedeterminată;
  • pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masă, premii de performanță și alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă);
  • pregătire profesională continuă;
  • mediu de lucru interactiv și dinamic;
  • abonament gratuit la cărți prin platforma bookster;

TeraSteel este liderul piețelor de panouri termoizolante și de profile zincate din România și Serbia. Avem peste 25 de ani de experiență pe piața materialelor de construcții și de aproape 15 ani în producția de panouri termoizolante și profile zincate. Compania noastră activează în trei unități de producție situate în România (Sărățel și Bistrița) și Serbia (Leskovac). Echipa TeraSteel își ghidează strategia și activitatea zilnică în conformitate cu modelul 4D care o definește: Determinare Echipa TeraSteel este pasionată, dedicată și are experiența necesară pentru a oferi soluții complete, pentru fiecare proiect. Investim constant în dezvoltarea profesională, prin programe de instruire dedicate. Digitalizare Suntem conștienți de piețele pe care lucrăm, acordăm o atenție deosebită tendinței de digitalizare, folosim software de programare a producției, pentru a ne automatiza procesele și a crește eficiența. Delocalizare Ne propunem să extindem prezența noastră regională și rețeaua noastră de distribuție, cu scopul de a ajunge mai ușor la clienții noștri și de a ne păstra promisiunile de a livra produse de calitate în cel mai scurt timp. Dezvoltare Dezvoltăm și extindem în mod constant portofoliul nostru de produse, pentru a oferi soluții complete, la comandă, chiar și pentru proiecte cu cerințe speciale. Inovația este unul dintre atributele cheie în strategia noastră de dezvoltare.

Publicat 8 nov. 2021 Reactualizat 6 dec. 2021 Expiră 8 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos