Publicat 04 Ian 2017 | Reactualizat 11 Ian 2017 | Expiră 04 Feb 2017

Analist Calitate ANA2

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica;
- Cunostinte de geometrie proces si instrumente calitate;
- Cunostinte reguli de conceptie legate de izostatism si geometrie piese;
- Limba franceza si/sau engleza - nivel mediu;
- Abilitati de prezentare si capacitate de lucru in echipa;
- Creativ, avand capacitatea de a gasi solutii tehnice si de a-si insusi noi cunostinte;
- Capacitatea de a performa intr-o echipa multi-disciplinara;
- Disponibilitate misiuni demaraj (Dacia sau situri Renault);
- Capacitate de gestiune a timpului de lucru (planificare si anticipare);
- Reactivitate si atitudine orientata catre client.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
* In faza proiect:
- participa la rezolvarea problemelor de arhitectura montaj si construieste elementele de masurare si analiza retinute pentru faza ulterioara;
* In cadrului grupului de demaraj :
- Analizeaza si cauta solutii pentru obtinerea nivelului de conformitate cerut zonei sale;
- Efectueaza masuratori si analize de conformitate de nivel 1 si 2;
- Intocmeste planurile de masurare Caroserie – Montaj si sectiunile de masurare;
- Participa la rezolvarea cotelor rosii, formalizarea planurilor de actiune pentru eliminarea cotelor rosii;
- Pregateste mijloacele de control pentru masurare si analiza;
- Anima actiunile de geometrie in perimetrul specific;
- Intocmeste documentatia planului de supraveghere geometrie vehicul finit impreuna cu responsabilul conformitate convergenta si responsabilul geometrie.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Analist Calitate ANA2  -  Grup Renault Romania
CV-ul este O POVESTE.
Tu o faci MAGICĂ.
Actualizează-ți CV-ul și eJobs donează pentru tine