Publicat 10 Ian 2017 | Reactualizat 17 Ian 2017 | Expiră 10 Feb 2017

Analist Business domeniul Supply Chain

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

• Studii superioare in domeniul IT sau Inginerie
• Experienta in domeniul analizei de business si a analizei de date.
• Foarte bune cunostinte ale bazelor de date, SQL, Excel, Access
• Cunostinte privind tool-uri de data modelling (ERD, UML)
• Cunostinte privind Java, Linux si ETL Talend
• Limba Engleza nivel avansat, Franceza poate fi considerata un avantaj
• Gandire analitica si experienta in crearea de rapoarte si dashboards

Descrierea jobului

• Crearea/ implementarea de rapoarte si extragere de date pentru clientii interni din perimetrul Supply Chain - domeniul Inbound.
• Analiza cerintelor de business si traducerea acestora in cerinte tehnice pentru crearea de noi KPI. Actualizarea rapoartelor deja existente.
• Optimizarea constanta/ automatizarea proceselor si rapoartelor deja existente.
• Verificarea acuratetii datelor extrase in concordanta cu specificatiile si cerintele de business.
• Crearea si actualizarea documentatiei pentru utilizatori; Crearea de noi proceduri privind rapoartele nou-create.
• Participarea activa in toate fazele de proiect si raportarea de status privind Fezabilitatea, Dezvoltarea, Implementarea si Mentenanta diverselor proiecte Supply Chain.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Analist Business domeniul Supply Chain  -  Grup Renault Romania

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă