Analist achizitii

FARMACIILE DONA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Rolul in cadrul companiei:
dezvoltarea relatiilor cu partenerii din portofoliu in vederea achizitiilor de medicamente, conform cu cerintele companiei;
contribuie la realizarea planului de marketing pentru indeplinirea obiectivelor comune;
contribuie la realizarea planului de vanzari si profitabilitate al S.I.E.P.C.O.F.A.R.

Candidatul ideal:
Studii superioare finalizate, de preferat economice/ tehnice
Cunostinte avansate excel
Persoana tanara si entuziasta, fire analitica si dinamica, capabila de integrare rapida in colectiv
Abilitati de a lucra cu documente si a gestiona informatii
Experienta in domeniu - reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Persoana selectată va face parte din departamentul Achizitii al companiei și va avea următoarele atribuții:
Intocmirea, transmiterea și înregistrarea comenzilor de aprovizionare pentru producãtorii din portofoliu;
Intreţinerea relatiei cu producatorii pentru actualizari de oferte, produse nou listate, planograme;
Acualizarea contractelor de distribuţie și a ofertelor comerciale în sistemul de gestiune, precum și a contractelor de servciii marketing;
Lunar, calculul sumelor de estimat pe discount-uri și pe venituri si verificarea proformelor generate de aplicatia Charisma;
Intocmirea si transmitere rapoartelor lunare de vânzãri pentru producatorii din portofoliu;
Intocmirea centralizatoarelor de inchidere discount-uri pe baza CN-urilor primite de la furnizori și a celor pentru facturarea veniturilor și transmiterea acestora catre Departamentul Contabilitate;
Intocmirea Notelor de constatare pentru facturile de prestari servicii și transmiterea acestora catre parteneri;
Intocmirea Anexelor pentru serviciile de Marketing contractate cu producãtorii – lunar sau la cateva luni si transmiterea acestora catre parteneri;
Actualizarea planogramelor prin transmiterea fisierelor de sortimentatie cãtre Departamentul Marketing;
Mentinerea relatiei cu Departamentul Comercial privitor la ofertele de producator si conditiilor comerciale din sistem; cu Departamentul Vanzari pentru pentru necesarele de produse; cu Departamentul Marketing pentru serviciile de marketing si cu Departamentul Contabilitate pentru emiterea facturilor de venituri, transmiterea centralizatoarelor si urmarirea soldurilor.

Beneficii:
-pachet salarial competitiv (salariu fix + tichete de masă)
-toate instrumentele de lucru necesare bunei desfășurări a activității: laptop, telefon mobil
-card de reducere în farmaciile Dona
-7 card, Bookster
-mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei
-activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare și incentivare a echipei

Ne poti trimite CV-ul tau si pe adresa recrutare@farmaciiledona.ro
Candidatura ta va fi tratată cu confidentialitate.
Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele din anunț vor fi contactați.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Peste 2.500 de profesioniști în domeniul sănătății lucrează în Grupul DONA, cu toții find devotați unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

Alătură-te și tu echipei DONA!

www.FarmaciileDONA.ro

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos