Publicat 09 Apr 2021 | Reactualizat 09 Mai 2021 | Expiră 10 Mai 2021

Analist achizitii/ Consultant furnizori

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta anterioara de minim 2 ani in domeniul achizitiilor indirecte food sau non-food;
  • Studii superioare cu profil economic, finalizate;
  • Cunostințe foarte bune de operare Excel;
  • Cunostinte de limba engleza avansat;
  • Capacitate de auto-organizare si planificare eficienta;
  • Abilitati de comunicare, relationare si negociere.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

  • Vei derula activitati de achizitie pentru categoriile alocate, incluzand analiza nevoilor de achizitie, identificarea furnizorilor, organizarea de licitatii, negocierea conditiilor comerciale, managementul contractelor si managementul relatiei cu furnizorii;
  • Vei prospecta piata de profil, identificand si evaluand oportunitati si noi furnizori;
  • Vei analiza periodic cheltuielile cu furnizorii aferenti categoriilor gestionate si vei propune strategii de achizitii si cai de optimizare a costurilor;
  • Vei administra si monitoriza contractele semnate cu furnizorii selectati;
  • Vei participa la estimarea bugetelor anuale de achizitii si vei intocmi rapoarte necesare activitatilor de achizitii.
  • Vei asigura logistica de aprovizionare de la furnizori, direct in restaurante sau prin operatorul logistic, utilizand sistemul implementat in acest scop;
  • Vei lansa comenzi catre furnizori si vei monitoriza nivelul stocurilor in sistemele existente;
  • Vei asigura suportul necesar campaniilor de marketing;
  • Vei asigura continuitatea calitatii si a stocurilor produselor achizitionate.

Sphera Franchise Group S.A. este un holding ce reunește sub umbrela sa companiile care operează în sistem de franciză brandurile KFC, Pizza Hut, Pizza Hut Delivery și Taco Bell în România, KFC în Republica Moldova şi KFC în Italia.

Expirat
Analist achizitii/ Consultant furnizori  -  SPHERA FRANCHISE GROUP SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles