Alătură-te echipei noastre - căutăm Key Account Manager

Whitepress S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul nostru ideal este motivat, ambițios și are o mentalitate de câștigător:
  • Aveți o dorință puternică de a lucra în industria de marketing și IT și de a urma o carieră în vânzări B2B,
  • Sunteți un multitasker încrezător, capabil să prioritizezi și să-și gestioneze timpul în mod eficient,
  • Experiența anterioară în industria de marketing (într-o agenție) este un plus, dar nu obligatorie,
  • Abilități de comunicare în limba română (nativ) și engleză (avansat),
  • Cunoașterea pieței de e-commerce și online reprezintă un avantaj,
  • Capacitatea de a realiza o comunicare eficientă (telefon, e-mail, social media - LinkedIn) la toate nivelurile organizației, atât personal operațional, manageri și proprietari de afaceri,

Descrierea jobului

În calitate de Key Account Manager veți fi responsabil de:
  • Generarea de lead-uri, potențial clienți interesați în utilizarea platformei noastre de content marketing,
  • Achiziția activă de clienți noi din industria de marketing (în special agenții de marketing, SEO, PR),
  • Contact zilnic prin e-mail, social media (LinkedIn) și telefon cu utilizatorii potențiali și actuali ai platformei,
  • Networking și crearea de relații stabile și de lungă durată cu principalii jucătorii din industrie,
  • Implementarea si dezvoltarea strategiei de business,
  • Monitorizarea concurenței și analiza pieței pentru a crește cota de piața a firmei
Ce oferim în schimb:
  • Mediu potrivit pentru dezvoltare personală și profesională,
  • Echipă internațională motivată și agilă, cu o viziune comună,
  • Salariu competitiv + bonus din vânzări,
  • Muncă într-o atmosferă pozitivă cu o echipă internațională foarte motivată, energizată, cu un nivel bun de succes în afacerea de marketing online,
  • Angajare cu contract de muncă full time sau pe bază de colaborare (contract B2B).

WhitePress este un start-up de succes care operează în regiunea Europa (deja în PL, CZ, SK, HU, RO, UA, RU, BG dar și UK, NL, GER, FR, SP, IT), specializat în domeniul content marketing & SEO. WhitePress, prin intermediul platformei sale online lider pe piață, conectează agențiile de PR digital, experții SEO și agenții de publicitate cu proprietarii de site-uri web și influenceri.

Recent, WhitePress a primit fonduri de la cei mai buni investitori mondiali în tehnologie pentru a ajuta la lansarea următoarei etape a creșterii companiei noastre. Suntem un lider de piață cu planuri mari de expansiune globală, iar România este o piesă cheie a acestui puzzle. Căutăm în prezent o persoană motivată și cu experiență. Alătură-te echipei noastre!

Publicat 8 nov. 2021 Reactualizat 22 nov. 2021 Expiră 8 dec. 2021