Gratis

Ajutor sef depozit carburant

Oscar Downstream S.R.L.

Candidatul Ideal

-studii superioare
-operare PC (Word, Excel)
-experienta pe pozitia de gestionar – de preferat in produse vrac
-experienta in coordonarea unei echipe constituie un avantaj

Descrierea jobului

Caracteristicile postului:

Asigurarea personalului de specialitate si divizarea acestuia pe locurile de munca specifice unui depozit de carburanti
Reprezentarea societatii in relatiile cu institutiile statului din domeniu cu drept de control si indrumare
Asigurarea desfasurarii activitatii specifice in conformitate cu prevederile legale in domeniu
Asigurarea planificarii reviziilor/reparatiilor/echipamentelor si utilajelor din dotare si functionarea acestora in siguranta cu detinerea documentelor legale de functionare/operare in termenele de valabilitate
Asigura prezenta la momentele stabilite prin lege (receptie la incarcare/receptie la descarcare marfa) a inspectorilor fiscali locali, daca este cazul, a reprezentantilor unitatilor care asigura realizarea operatiunilor de receptie si control al marfii
Asigura operarea continua a instalatiilor depozitului, astfel incat se va preocupa in permanenta de existenta pieselor de schimb, de derularea contractelor de service, a contractelor de interventii specifice, de asigurare utilitati, etc
Participa prin sondaj la operatiunile specifice depozitului cu privire la descarcarea si livrarea de produse
Verifica permanent evidenta gestionara pastrata de catre gestionar/gestionari
Verifica cantitativ si calitativ marfa receptionata in conformitate cu actele de insotire a marfii (avize, facturi, procese verbale de custodie, certificate de calitate etc); intocmeste procese verbale de constatare de diferente in cazul sesizarii de lipsuri cantitative in momentul receptiei marfii.

Atributii si responsabilitati:

Urmareste si verifica ca intreg personalul din subordine sa poarte echipamentul de lucru si protectie pe intreaga durata a programului de lucru
Raspunde de asigurarea stocurilor la nivelul minim necesar
Verifica zilnic evidenta gestionara pastrata de catre gestionar/gestionari si raspunde de pastrarea gestionarea,manipularea obiectelor/marfurilor detinute in gestiune
Raspunde de raportarea corecta si de exactitatea datelor operative raportate
Raspunde de calitatea documentelor intocmite
Raspunde de relatiile cu tertii pe zona conform delegarilor
Raspunde de respectarea datelor prestabilite pentru raportari
Raspunde de activitatea personalului din subordine
Raspunde de operarea la timp a documentelor de evidenta si a cantitatilor de marfa iesite
Raspunde ca circulatia marfii sa se faca in mod corect, astfel inca sa se realizeze numai cu respectarea prevederilor legale.

Suntem partenerul de incredere pentru fiecare industrie si tip de afacere.

Din 2001 oferim solutii personalizate partenerilor nostri: firme de transport, constructii, fermieri, agricultori sau orice alt tip de afacere. Am reusit asta pentru ca, pe langa statutul de client, pentru noi, fiecare companie care apeleaza la serviciile si solutiile noastre devine partener. Impreuna am gasit de fiecare data solutii adaptate fiecarui tip de afacere, pentru a optimiza resursele si pentru a controla consumul. Nu ne-am limitat nicio clipa la solutia cerere-oferta, ci am creat servicii integrate si moderne pentru solutii clare si sustenabile.

Portofoliul OSCAR include in principal furnizarea de motorina prin utilizarea unor canale de distributie variate: vanzare en-gross, statii de incinta OSCAR DIESELpoint si carduri de carburant OSCAR disponibile in reteaua de statii OSCAR: DIESELpoint Access si RO concept OSCAR. De-a lungul timpului am completat portofoliul cu benzina, bitum si lubrifianti.

Bazandu-ne pe o infrastructura logistica moderna si extinsa ce include o retea de depozitare proprie si o flota moderna de 77 autocisterne, OSCAR susține promisiunea de calitate facuta partenerilor sai. Experienta acumulata, cunoasterea profunda a cerintelor pietei, orientarea spre dezvoltarea de solutii personalizate si un flux controlat prin lantul logistic integrat, dau certitudinea ca produsul dorit este disponibil la calitatea ceruta, la locul si timpul promis.

Suntem astazi cea mai mare companie petroliera independenta distribuitoare de carburant din Romania.

www.oscars.ro

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024