Publicat 25 Iul 2019 | Expiră 25 Aug 2019

Agenti/consultanti asigurari

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii / studiile superioare constituie un avantaj;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
- Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii;
- Promovarea, prezentarea si vanzarea produselor companiei;
- Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor;
- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

BENEFICII:

- Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
- Finantare pentru primele 24 de luni de activitate, in functie de rezultate;
- Grile de comisioane progresive;
- Traininguri gratuite;
- Posibilitatea de a obtine premii in bani, excursii, obiecte, in urma calificarii in concursuri;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea desfasurata.

Generali Romania este in top 10 jucatori de pe piata romaneasca de asigurari oferind toata gama de produse de asigurare viata si non-viata.

Valorile pe care ne bazam sunt: orientare catre client, integritate, munca in echipa, inovatie, expertiza si profesionalism.

Expirat
Agenti/consultanti asigurari  -  MOCIOI I. VIOREL - AGENT DE ASIGURARE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles