Agent vanzari

SC Virsal Systems SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Abilitati de negociere si prezentare; convingator, capabil sa influenteze interlocutorii prin argumente (etice si tehnice) convingatoare;
- Seriozitate, punctualitate, personalitate dinamica si orientare catre client;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa; capacitatea de construire a relatiilor de durata cu orice categorie de oameni;
- Gândire pozitivă, integritate, perseverență; preocupat(a) sa gaseasca solutii la problemele/nevoile clientilor;
- Operativitate in realizarea atributiilor specifice; capacitatea de planificare și organizare a activităților cu orientare spre rezultate;
- Disponibilitate pentru program prelungit si un post de activitate 100% in teren pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
- Matur(a) emotional si constient(a) ca propriile actiuni ii influenteaza rezultatele;
- Dispus si deschis la invatare, motivat sa obtina performante peste medie;
- Sa aiba spontaneitate, logica, promptitudine, constiinciozitate, responsabilitate si autonomie, dornic(a) sa evolueze atat pe plan profesional cat si personal.

Descrierea jobului

Mentinerea permanenta a legaturilor comerciale cu clientii existenti. Identificarea de noi clienti si noi proiecte de dezvoltare in zona de responsabilitate.
Dezvoltarea retelei de clienti existenti si cresterea gamei de produse comercializate.
Dezvoltarea cifrei de afaceri pe zona atribuita.
Realizarea obiectivelor planificate prin desfasurarea activitatilor zilnice in concordanta cu politicile si regulile interne ale organizatiei ( vizite la clienti, ofertare, preluare comenzi, livrare, incasare etc.)
Raportarea periodica a rezultatelor actiunilor intreprinse.
Propunerea de solutii privind fidelizarea partenerilor si cresterea cotei de piata.
Mentinerea unui standard ridicat al calitatii serviciilor.

Societate infiintata in 1999, certificata ISO inca din anul 2008, avem peste 20 ani de experienta in domeniul comercializarii materialelor de constructii si un portofoliu vast de materiale pentru constructii civile si industriale.

Va rugam frumos sa transmiteti cv-ul dvs, doar daca aveti indeplinite conditiile de aplicare din profil.
Cv-urile care nu corespund profilului, nu vor fi luate in considerare
Data maxima de aplicare : 03.02.2023, ora 16.30
Publicat 25 Ian. 2023 Expiră 24 Febr. 2023

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.