Agent vânzări

NEXT GENERATION TECHNOLOGIES
6 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Agentul de vanzari pe care ni-l dorim este acela care reuseste sa identifice cat mai multi dintre potentialii clienti de statii de incarcare de pe piata si sa ii convinga sa cumpere de la noi.
Pentru aceasta trebuie sa cunoasca bine produsele noastre, concurenta si piata. Trebuie sa aiba disponibilitatea de timp si de deplasari, talentul, rabdarea si persuasiunea necesare pentru a convinge clientii.
In luarea deciziei de angajare conteaza:
  • studii superioare;
  • permis de conducere categoria B;
  • autoturism personal;
  • cunostinte si aptitudini tehnice;
  • disponibilitate de timp si deplasari indelungate;

Descrierea jobului

Departamentul de vanzari trebuie sa desfasoare toate activitatile de marketing necesare pentru cresterea cifrei de afaceri a companiei. Vom angaja persoane care sunt capabile sa desfasoare la un nivel de performanta ridicat, in tot sau in parte urmatoarele activitati:
  • identificarea potentialilor clienti;
  • elaborarea de materiale de prezentare, oferte, contracte;
  • conceperea si realizarea unor campanii de Marketing;
  • contactarea electronica si directa a potentialilor clienti, prezentarea ofertei, convingerea acestora sa cumpere produsele noastre;
  • dezvoltarea unor retele de instalatori si distribuitori;​
Veniturile agentului sunt formate din un salariu fix de maxim 5.000 lei net, la care se adauga un comision de pana la 5% din vanzarile lunare pentru sumele care depasesc salariul brut aferent.
Suntem dispusi sa colaboram si cu persoane juridice care au dreptul de a presta activitati de comision intermediere sau consultanta in vanzari.

  • Societatea NEXT GENERATION TECHNOLOGIES este unul din cei mai mari furnizori de statii de incarcare profesionale pentru masini electrice si plug-in hybrid din Romania.
  • Piata noastra tinta este reprezentata de companiile private, precum si companiile, institutiile si autoritatile publice care doresc sa achizitioneze statii de incarcare rapide si ultrarapide pentru masini electrice.
  • Avand in vedere multitudinea de programe cu finantare nerambursabila, suntem pregatiti pentru a face cele mai competitive oferte beneficiarilor acestor programe, cu produse care sa corespunda solicitarilor ghidurilor de finantare sau ale celor mai exigente specificatii tehnice.

Publicat 8 Nov. 2022 Reactualizat 6 Dec. 2022 Expiră 8 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.